Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Základní recepty

Základní recepty popisují suroviny a postupy, s jejichž znalostí se počítá při tvorbě složitějších pokrmů. Základní recept je jednoduchý a v zásadě neměnný. Patří sem například recept na křehké těsto, těsto na pizzu, rajčatovou omáčku, palačinky, vývar nebo pusinky. Jak se říká, trénink dělá mistra, a toto rčení perfektně vystihuje podstatu základních receptů.

...


Muffiny, palačinky, těsta i omáčky 

Znalost základních receptů otvírá dveře k vlastnímu kulinářskému tvoření. Zároveň ctí zásady a vlastnosti potravin, díky kterým vás recept nezradí. Abyste se mohli s nadšením pustit do složitějších dobrot, máme pro vás celou řadu základních receptů, které poslouží jako odrazový můstek. Pomohou vám zdokonalit si své kuchařské dovednosti.

Proč vyhledávat základní recepty?

Žádný učený z nebe nespadl.I při nabývání zkušeností ve vaření je potřeba brát jedno po druhém

 • V základních receptech najdete podrobný postup včetně popisu různých nástrah, na které si dát při vaření či pečení pozor.
 • Pokud se pouštíte do nějakého receptu poprvé, určitě hledejte základní variantu, ze které můžete později vycházet při tvorbě složitějších pochoutek

Základní recepty pro každou domácnost

Vývar

 • U nás najdete postup, jak z masa, kostí a zeleniny připravit drůbeží, hovězí, zeleninový nebo rybí vývar a dostat ze surovin co nejvíce chuti a prospěšných látek. 

Ragú

 • Mleté maso, zelenina a rajčatové pyré spolu v jednom hrnci vytvářejí lahodný pokrm, který chutná dospělým a hodí se i pro nejmenší děti. Základní ragú skvěle doplní k těstoviny nebo k němu můžete přikusovat čerstvé pečivo. 
 • Snadno jej zamrazíte, proto můžete najednou připravit větší dávku.  

Bramborová kaše

 • Naučte se dětmi i dospělými milovanou, našlehanou bramborovou kaši podle základního receptu. Není to nic složitého. Pak si kaši můžete upravovat podle svých představ. Můžete do ní přidat sýr, smetanu nebo bylinky.

Bramborové knedlíky

 •  Hodí se k většině pečených mas, navíc je můžete tvarovat pokaždé jinak - ať už jako špalíčky či noky nebo jako dlouhé šišky určené k nakrájení. Děti je milují!

Kynuté těsto 

 • Když budete mít v malíku základní kynuté těsto, můžete pak vytvářet buchty, záviny, koláče nebo třeba skořicové šneky tvořit levou zadní! 

Pizza

 • Znát těsto na pizzu se vždycky hodí. Suroviny bývají totiž pořád po ruce, je jich zapotřebí jen pár a příprava je snadná. Když není doma nic k večeři, pizzu vykouzlíte skoro vždycky. 

Sušenky

 • Jakmile upečete domácí sušenky, už nebudete toužit po kupovaných. Díky našemu základnímu receptu je připravíte snadno a rychle. Hravě se pak můžete pustit do desítek dalších sušenkových variací. 

Palačinky

 • Palačinky představují skvělý způsob, jak rychle vytvořit teplé jídlo nebo skvělý dezert. Proto u nás najdete nejen základní recept, ale i tipy na palačinky na slano i na sladko. Nechybí ani bezlepková varianta. 

Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč