Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Základní recepty

Základní recepty popisují suroviny a postupy, s jejichž znalostí se počítá při tvorbě složitějších pokrmů. Základní recept je jednoduchý a v zásadě neměnný. Patří sem například recept na křehké těsto, těsto na pizzu, rajčatovou omáčku, palačinky, vývar nebo pusinky. Jak se říká, trénink dělá mistra, a toto rčení perfektně vystihuje podstatu základních receptů.

...


Muffiny, palačinky, těsta i omáčky 

Znalost základních receptů otvírá dveře k vlastnímu kulinářskému tvoření. Zároveň ctí zásady a vlastnosti potravin, díky kterým vás recept nezradí. Abyste se mohli s nadšením pustit do složitějších dobrot, máme pro vás celou řadu základních receptů, které poslouží jako odrazový můstek. Pomohou vám zdokonalit si své kuchařské dovednosti.

Proč vyhledávat základní recepty?

Žádný učený z nebe nespadl.I při nabývání zkušeností ve vaření je potřeba brát jedno po druhém

 • V základních receptech najdete podrobný postup včetně popisu různých nástrah, na které si dát při vaření či pečení pozor.
 • Pokud se pouštíte do nějakého receptu poprvé, určitě hledejte základní variantu, ze které můžete později vycházet při tvorbě složitějších pochoutek

Základní recepty pro každou domácnost

Vývar

 • U nás najdete postup, jak z masa, kostí a zeleniny připravit drůbeží, hovězí, zeleninový nebo rybí vývar a dostat ze surovin co nejvíce chuti a prospěšných látek. 

Ragú

 • Mleté maso, zelenina a rajčatové pyré spolu v jednom hrnci vytvářejí lahodný pokrm, který chutná dospělým a hodí se i pro nejmenší děti. Základní ragú skvěle doplní k těstoviny nebo k němu můžete přikusovat čerstvé pečivo. 
 • Snadno jej zamrazíte, proto můžete najednou připravit větší dávku.  

Bramborová kaše

 • Naučte se dětmi i dospělými milovanou, našlehanou bramborovou kaši podle základního receptu. Není to nic složitého. Pak si kaši můžete upravovat podle svých představ. Můžete do ní přidat sýr, smetanu nebo bylinky.

Bramborové knedlíky

 •  Hodí se k většině pečených mas, navíc je můžete tvarovat pokaždé jinak - ať už jako špalíčky či noky nebo jako dlouhé šišky určené k nakrájení. Děti je milují!

Kynuté těsto 

 • Když budete mít v malíku základní kynuté těsto, můžete pak vytvářet buchty, záviny, koláče nebo třeba skořicové šneky tvořit levou zadní! 

Pizza

 • Znát těsto na pizzu se vždycky hodí. Suroviny bývají totiž pořád po ruce, je jich zapotřebí jen pár a příprava je snadná. Když není doma nic k večeři, pizzu vykouzlíte skoro vždycky. 

Sušenky

 • Jakmile upečete domácí sušenky, už nebudete toužit po kupovaných. Díky našemu základnímu receptu je připravíte snadno a rychle. Hravě se pak můžete pustit do desítek dalších sušenkových variací. 

Palačinky

 • Palačinky představují skvělý způsob, jak rychle vytvořit teplé jídlo nebo skvělý dezert. Proto u nás najdete nejen základní recept, ale i tipy na palačinky na slano i na sladko. Nechybí ani bezlepková varianta. 

Celý popis