Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Aby se velikonoční beránek povedl

Aby se velikonoční beránek povedl

Pečení beránka ze sladkého těsta patří mezi oblíbené velikonoční tradice. Poradíme vám, jak upéct beránka, který bude krásně vypadat a výborně chutnat. A k tomu jsme vyzkoušeli i tři skvělé recepty.
21. 4. 2011 | Autor: redakce Apetitu

Forma


Než začnete beránka péct, vyhlédněte si tu správnou formu. Péct ho můžete v klasické keramické formě po babičce. Prodávají se také formy smaltované, které v kuchyni působí velmi dekorativně. Nebo využijte praktickou formu ze silikonu.

Abyste beránka lépe vyklopili, namočte kameninovou formu hodinu před pečením do studené vody. Držte se v návodu receptu a beránka nevyklápějte dříve, než je uvedeno. Pro dokonalý tvar beránka pomáhá také zabalit formu po vytažení z trouby do mokré utěrky.

Vyklopeného beránka nikdy hned nestavte, mohl by se zlámat.

Jak zdobit


Zchladlého beránka můžete po vyklopení z formy jen lehce pocukrovat jemným moučkovým cukrem.

Oblíbená je také bílková poleva (2 bílky a 400 g prosátého moučkového cukru třete v misce, až získáte hladkou, hustou polevu bílé barvy). Rovnoměrně ji rozetřete na beránka a rozinkami, oříšky nebo jinou podobnou dekorací mu zvýrazněte oči. Stejným způsobem můžete využít také čokoládovou polevu. Nakonec uvažte beránkovi na krk barevnou mašli.

My jsme beránka ozdobili sněhovými pusinkami, které jsme krátce zapekli v troubě. Vytvořte i vy svému beránkovi ten nejkrásnější kožíšek!

3× velikonoční beránek


Připravila Jana Kopřivová

Související

5 tipů, jak ozdobit velikonočního beránka

Velikonoce jsou svátky hrající všemi barvami. Vzduch je prosycen vůní přírody probouzející se po dlouhé zimě, domov...

Přidat komentář