Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
5 večeří s červenou čočkou

5 večeří s červenou čočkou

Vysoký obsah kvalitních bílkovin, dobrá stravitelnost, a především krátká doba vaření – to vše červenou čočku předurčuje k tomu, aby vám zpříjemnila přípravu večeře v pracovním týdnu. Máme pro vás 5 nápadů na snadná jídla s červenou čočkou.
9. 1. 2012 | Autor: redakce Apetitu
Výraz dhál v indické kuchyni označuje luštěninu. Někdy toto jídlo připomíná polévku, jindy kaši, ale vždy obsahuje spoustu voňavého koření a překypuje chutí. Ostatně, vyzkoušejte to sami!

Vegetariánská lahůdka šéfkuchaře Marka Mráze. Největší výhodou tohoto receptu je, že se nemusíte zdržovat namáčením čočky. Používá se totiž červená čočka, která je uvařená za 15–20 minut i bez namáčení. Pochází z Orientu a vyznačuje se jemnou chutí. K dostání je většinou už loupaná, neloupaná má totiž fialovou barvu.

Červená čočka má oproti jiným luštěninám velkou výhodu – je velmi rychle uvařená. I díky tomu se tato úprava těstovin řadí k bleskovým.

Plus pro vás: Lykopen v rajčatech působí protirakovinně. V čočce je spousta vlákniny a bílkovin.

Inspirujte se Orientem! Najdete tam spoustu skvělých receptů nenáročných na váš čas.


Související

Proč si na Nový rok dopřát čočku?

Když se řekne Nový rok, většina z nás si vybaví novoroční procházku a oběd v podobě čočky. I když by se mohlo zdát, že...

Komentáře

Obrazek uzivatele
Krásné recepty. Škoda, že ty fotky jsou rozmazané.
Obrazek uzivatele
Milá Heleno, děkujeme za pochvalu. Původní formáty z předchozí verze webu postupně upravujeme, ale jsou jich spousty, a tak to ještě bohužel chvíli potrvá.

Přidat komentář