0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dejte si k obědu porci salátu. Zažene stres

Dejte si k obědu porci salátu. Zažene stres
sdílet:

Stres se vyhýbá málokomu z nás. Přemýšlejte o tom, co jíte, a přidejte do jídelníčku potraviny, které vám pomohou stres odbourávat. Prozradíme vám které.

V předchozím textu (čtěte zde) vám Filip Říha, majitel firmy Freshbedynky.cz, vysvětlil, jak vzniká stres a jak ho můžete vhodnou skladbou jídelníčku usměrňovat. Jaké potraviny byste měli během dne jíst, aby se vám stres vyhýbal?

Co jíst

K odbourání stresu potřebujete některé minerály, alkaloidy, energii a vodu. Proto je vhodné jíst:

  • zelené listové saláty – k obědu nebo i k večeři si dejte pořádný salát s jednoduchou domácí zálivkou. Zelené listy totiž obsahují unikátní kombinaci minerálů (zinek, železo, měď) a alkaloidy, které zklidňují celé naše tělo.
  • ovoce – to je pro změnu výtečná snídaně. Díky draslíku, ovocnému cukru a velkému obsahu vody vám zajistí zdravý a příjemný začátek nového dne.
  • hnědou rýži (natural) – připravte si k obědu nebo k večeři hnědou rýži natural. Chutnat vám bude jako příloha nebo i samostatně se zeleninou jako vydatné rizoto. Kvalitní cukry v rýži uvolní stres ve vašem těle. Máte-li chuť na něco extra, dejte si rýži králů – hnědou rýži basmati. Krom toho, že patří mezi nejchutnější druhy rýže, obsahuje všechny zmiňované zdravé minerály.

Co pít

Kromě jídla nezapomínejte ani na nápoje. Do svého pitného režimu byste měli zařadit především čistou vodu. Čím kvalitnější neperlivou vodu průběžně během dne pijete, tím lépe se bude moci vaše tělo pročišťovat od látek, které by jinak způsobily stres.

Připravil Filip Říha
Autor pomáhá jako kouč ostatním zbavit se stresu. Jako majiteli firmy Freshbedynky.cz se mu stresové situace rozhodně nevyhýbají. Umí je však zvládnout.

Související články

3x 3 saláty na léto, které byste si letos neměli nechat ujít
  • Zdraví a výživa

3x 3 saláty na léto, které byste si letos neměli nechat ujít

Když se oteplí, zmocní se nás instinktivní chuť na něco čerstvého a zeleného. Na jaře si tím naše tělo říká o doplnění vitaminů. V létě je často zase příliš vedro na to, abychom chtěli jíst teplá jídla. Nastává období salátů. Možností,...
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit