0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak skladovat cukroví

vánoční cukroví
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Nevíte, kam uložit upečené cukroví, aby bylo na Štědrý den v té nejlepší kondici? Nechte si poradit od Kateřiny Fornůskové, šéfcukrářky hotelu Imperial.

 
  • Sušenky a neplněné linecké uchovávejte v suchu – třeba v plastových či plechových krabicích vyložených ubrouskem.
  • Vše, co má čokoládovou polevu, patří do sucha a chladu, ale ne na mráz – ideální je uzavřená plastová nádoba v lednici.
  • Kokoskám svědčí papírové sáčky, nedávejte je do lednice ani do nádob z plastu či plechu.
  • Naplněné linecké a jiné slepované cukroví uložte do chladu buď v papírové krabici (do komory, na balkon či na verandu – pozor na slunce, dobrá ochrana je polystyren), anebo v uzavřeném plastovém boxu do ledničky.
  • Abyste si cukroví vychutnali, vždy je izolujte od ostatních potravin, obzvlášť uzenin!

Související články

Autor: Redakce Apetit

Comments

Hana Rezková

Dobrý den, osobně vánoční cukrový uchovávám již několik let v krabicích. Letos jsem si nechala pořídit nové kartonové krabice přesných rozměrů zde http://krabice-kartonove.cz/ a to hlavně proto, že mám stísněnější prostory ve špajzce a potřebuji tam naskládat co nejvíce věcí i cukroví.

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit