Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Mug Cake: Zázračně rychlý a zdravý dezert plný energie

Mug Cake
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Přepadla vás chuť na sladké a chcete si dopřát zároveň něco zdravého? Vyzkoušejte Mug Cake. Jeho příprava vám zabere jen pár minut a díky vysokému obsahu bílkovin a dalších živin poslouží také jako vydatná snídaně nebo svačina před sportem.

Mug Cake: Dezert v hrnečku

Oficiální označení hrnečkových dezertů k nám přišlo ze Spojených států, kde je Mug Cake oblíbeným dezertem. Popularitě se těší zejména díky snadné a rychlé přípravě s minimem surovin, které však obsahují dostatek bílkovin, vitaminů a energie, proto patří Mug Cake mezi oblíbené pochoutky sportovců a vyznavačů zdravé stravy.

  • Základní Mug Cake tvoří tři suroviny: ovesné vločky, banán a vejce.
  • Do základu však můžete přidat další oblíbené ingredience, což z přípravy hrnečkového dezertu činí zábavnou aktivitu pro dospělé i děti.
  • Výsledkem je chutná snídaně, svačina nebo dezert ke kávě doslova nabitý tou správnou energií.

Jak na přípravu Mug Cake?

Mug Cake rádi řadíme mezi multifunkční dezerty díky variabilitě ingrediencí dle vlastní chuti. Záleží tedy jen na vás, jaké dezerty máte raději, jestli se přikláníte k ovocným koláčům nebo čokoládovým dortům, Mug Cake si můžete vždy přizpůsobit podle svého.

A čím je hrníčkový dezert ještě zajímavý? Dá se připravit jak v troubě, tak v mikrovlnce. 

  • Vyzkoušejte základní recept z výše uvedených tří surovin, stačí vám velká hrst ovesných vloček, 1 rozmačkaný banán a 1 vejce. Všechny ingredience smíchejte dohromady, nalijte do žáruvzdorných hrnečků a dejte buď do mikrovlnky na střední stupeň a 4 minuty zapékejte nebo vložte do předem vyhřáté trouby na 250 stupňů a pečte přibližně 10-12 minut.

Sladká tečka dle vlastní chuti

Mug Cake si můžete dopřát na svačinu, snídani nebo když vás přepadne nezadržitelná chuť na sladké. Pokaždé je hotový raz dva. Přidat do něj můžete libovolné ingredience, které máte zrovna po ruce. Výbornou kombinaci tvoří s čerstvým nebo mraženým lesním ovocem, přidat můžete i kompotované meruňky (samozřejmě i čerstvé), broskve nebo třeba ananas.

Ovesné vločky je možné vyměnit za celozrnnou nebo špaldovou mouku, klidně v kombinaci s kakaem, a pokud si chcete dopřát správnou svačinku před sportem, přidejte i lžíci oblíbeného proteinového prášku.

  • My v Apetitu máme nejraději Mug Cake s pořádnou porcí čokoládových čoček, skvěle se do něj hodí i ořechy nebo ořechové máslo

  • Experimentovat se vyplatí také s kořením. Dezertu v hrnečku sluší skořice v kombinaci se strouhaným jablkem. Dokonalou chuť a vůni dodá tomuto zázračnému dezertu také vanilkový extrakt.
  • Fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jaké kombinace chutí potěší vaše chuťové pohárky. Nebojte se do přípravy zapojit děti, které si rády vytvoří svůj vlastní hrneček plný překvapení. Představa barevných lentilek schovaných v koláčku je pro děti mimořádně lákavá a kombinovat tak můžete zdravý dezert s trochou té neřestné sladkosti, kterou děti milují.

Zdroje informací: časopis Apetit, BBC Good Food, Tasty

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
  • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
  • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč