0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Připravte si domácí vaječný likér

Príprava vaječnho likéru
ZDROJ: Apetitonline.cz
sdílet:

Venku ještě šustí spadané podzimní listí a advent se kvapem blíží. Sněhovou pokrývku vám sice slíbit nemůžeme, nicméně sklenka domácího vaječného likéru vám vánoční atmosféru vyčaruje snadno. Nechte se unést sladkou vůní Vánoc a vyzkoušejte recept na vaješný likér i naše osvědčené tipy na tento lahodný drink, bez kterého si advent už ani neumíme představit

Vaječný likér si můžete koupit, nebo si doma vyrobit vlastní. Jakmile ale okusíte vůni a chuť toho doma připravovaného, už nebudete chtít jiný. Připravili jsme si pro vás tipy na nejlepší vaječný likér včetně jeho alternativy pro ty, kteří vejce nemohou nebo je v rámci svého životního stylu z jídelníčku vyřadili. Těšit se můžete také na verzi vaječného likéru pro děti.

[[nid:37280]]

Pravý sváteční vaječný likér

Vaječný likér k nám údajně putoval ze Západní Evropy, kde se připravoval již ve středověku. Zatímco v Americe se do něj přidával bourbon, my Čechách jsme zvyklí na likér s přídavkem brandy nebo rumu. V Itálii je vaječný likér součástí sladkého drinku zvaného Bombardino.

  • Využití vaječného likéru (nebo také koňaku) je pestré, což dokazují například oblíbené koňakové špičky, ve kterých vaječný likér tvoří náplň. 

Vaječný likér se připravuje z čerstvých vajíček, a to buď za syrova, nebo v horké vodní lázni. Tepelným ošetřením dosáhnete požadované hustoty a ve vejcích se zničí případné nežádoucí mikroorgamismy. 

  • Vyzkoušejte náš oblíbený benátský vaječný likér s dezertním vínem a brandy nebo do deseti minut hotový expresní vaječný likér. Díky alkoholu, který funguje jako konzervant, se nemusíte bát krátké trvanlivosti. Likér spolehlivě vydrží i měsíc v lednici. Doporučujeme jej pít vždy vychlazený.
  • Ze žloutků zahřívaných v páře připravíte za půl hodinky i slavnostní vaječný koňak s vůní vanilky. V kombinaci s brandy jde o skutečnou lahůdku, která poslouží jako zákusek po svátečním obědě. 

Vyzkoušejte alternativy vaječného likéru 

Nejíte vejce nebo nepijete alkohol? Nezoufejte, i pro vás máme tipy, jak si užít vánoční atmosféru s likérem na míru. Neváhejte a dejte se do přípravy koňaku bez vajíček s vůní muškátového oříšku. V chuti se samozřejmě od pravého vaječného likéru liší, nicméně na přípitek a pro vychutnání sváteční nálady je jako stvořený.

  • Pokud se rozhodnete připravit likér pro nejmenší ochutnávače, stačí, když v závěrečné fázi receptu nepřidáte alkohol.
  • Je-li konzistence příliš hustá, nařeďte likér trochou mléka a nezapomeňte, že domácí likér bez alkoholu je nutné urychleně spotřebovat, aby se nezkazil.

Domácí likéry patří mezi ideální jedlé vánoční dárky. Chcete-li vyzkoušet další recepty na zajímavé likéry, podívejte se na naše opojné vánoční likéry nebo jedlé dárky. V minulých letech jsme vyzkoušeli, že tyto dárky mají obrovský úspěch a těší se velké oblibě. Darujte pod stromeček láhev vlastnoručně vyrobeného drinku a potěšte své blízké některým z lahodných likérů.

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...
Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
  • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
  • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč