0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Večeře pro přátele v 5 snadných krocích

jídlo na pikniku
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Pozvali jste přátele na večeři a den D se nesmlouvavě blíží? Máme pro vás 5 osvědčených tipů, jak se stát hvězdou kuchyně, a přitom se nestrhat.

Krok 1: Plánujte menu a kupujte vše najednou

Připravte si předem seznam jídel, která chcete vařit. Podle plánu potom nakupte všechny potřebné suroviny najednou. Vyhnete se tak okamžikům, kdy vám chybějí některé základní suroviny a vy už nemáte čas je jít nakoupit.

Krok 2: S přípravami začněte nejméně den předem

Vyberte si do menu jídla, která se dají připravit s předstihem. Dušená masa, pečeně, cokoli, co můžete předsmažit a v den D jen snadno a rychle dokončit. Budete tak mít jistotu, že vám zbude čas i na finální krášlení před příchodem hostů.

Krok 3: Vařte a rovnou servírujte

Pokud pořádáte neformální večeři, nabídněte ji hostům rovnou z pánve nebo hrnce, ve kterém se jídlo vařilo. Skvěle to vypadá a ušetříte si čas při servírování jídla a následném úklidu. Hrnce také můžete nechat na sporáku a nabídnout hostům, ať si každý poslouží sám.

Krok 4: Delegujte povinnosti

Hosté často přinesou jako dárek hostiteli víno nebo lahev jiného alkoholu. Nestyďte si říct o další drobnosti, které pomohou zdárnému rozjezdu večeře. Každý může donést něco drobného, například sýr či sušenky, které nabídnete předtím, než dokončíte hlavní chod. Pokud máte kamarádku, která umí péct výborné moučníky, požádejte ji, aby místo lahve vína přinesla dezert.

Krok 5: Mějte osobního barmana

Nesnažte se všechno stihnout sami. Zatímco dotahujete jídlo k dokonalosti, může někdo z přátel míchat nápoje a rozlévat víno. Potřebuje jen seznam receptů pro vybrané koktejly a přístup do domácího baru či lednice.

Připravila Jana Kopřivová

Související články

Jak připravit perfektní party
  • Zajímavosti

Jak připravit perfektní party

Co: Kurz vařeníKdy: 28. 4. 2010 Kde: Divoká vařečka, Pekárenská 6, BrnoZa kolik: 2300 KčInfo: www.divoka-varecka.cz ...
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit