Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Klobásy za tři miliony a hektolitry piva: Kolik se toho snědlo a vypilo na mistrovství světa v hokeji a jaké byly v areně ceny?

Jídlo na mistrovství světa v hokeji
ZDROJ: Vilém Besser, Toprecepty
sdílet:

Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě přilákalo přes 600 tisíc diváků, kteří nejen fandí, ale i hodně jedí a pijí. Nejprodávanějším nápojem bylo pivo, jehož spotřeba málem trhala během zápasu mezi Švýcarskem a Kanadou rekordy.

V hale se vypilo až 600 tisíc piv,uvedla pro CNN mluvčí O2 areny Zuzana Krejčíková. Nejvíce piva vypili hokejoví fanoušci na zápase mezi Švýcarskem a Kanadou – úctyhodných 80 hektolitrů. Jak ale uvádí web Praha-in, o rekord nešlo. Ten v 02 areně stále drží příznivci kapely Tři sestry. Za pivo (Staropramen 0,4) přitom v O2 areně zaplatíte 90 Kč. 

Nejpopulárnějším pokrmem v O2 areně byla papriková klobása, které se během zápasů v základních skupinách prodaly neuvěřitelné 4 tuny. To představuje více než 3 miliony korun. Klobása chlebem a hořčící stojí v O2 areně 110 Kč, uvádí Toprecepty.

Hned za klobásou obsadily příčky hranolky, hot dogy a pizza. Celková váha zkonzumovaného jídla se vyšplhala na 150 tun

  • Nejprodávanější položkou byly hranolky, kterých jsme nabídli až 40 tisíc porcí. Hned na druhém místě je klobása, které se prodalo 36 tisíc kusů a k tomu až 880 kilogramů hořčice,“ dodala Zuzana Krejčíková.  

I když zaměstnanci O2 arény s náporem lidí počítali, měli co dělat, aby fronty zvládli o přestávkách odbavovat. Libeňská hala má kvůli takovým akcím speciální režim a zaměstnává na nich okolo 1 700 pracovníků. V gastronomickém sektoru pracuje 350 kuchařů a pomocného personálu, na baru je zhruba 720 brigádníků, uvádí web Praha-in

Zdroje: Prima CNN, Praha-in, Toprecepty

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu
  • Tipy a triky

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu

Jahodový, višňový, malinový, meruňkový, rybízový nebo třeba švestkový. Příprava domácích džemů je na spadnutí, a tak není divu, že se v obchodech opět poohlížíme po vhodných želírovacích prostředcích. Pokud se zavařováním džemů a marmelád...