Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tradiční vánoční dezert královské rodiny prý přináší štěstí: Jde o vláčný moučník

Vánoční pudink
ZDROJ: StockFood
sdílet:

Každá rodina má své vánoční tradice, které zahrnují i speciální jídla, na kterých si dává záležet. Královská rodina není výjimkou! V Sandringhamu si každoročně dopřávají spoustu dobrot včetně tradičního dezertu, který si zvládnete připravit i vy! 

Na přípravě klasického britského vánočního pudinku se ráda podílela i královna Alžběta se svými vnuky a pravnuky. Rodina i po její smrti v tradici dále pokračuje, a i letos si každý vyrobí svůj vlastní pudink. Připravuje se dlouho dopředu a nejdůležitějším krokem je míchání. Právě při této fázi by měl každý člen rodiny přiložit ruku k dílu a při tom si přát něco hezkého do dalšího roku. Do směsi se někdy přidává pro štěstí mince.

 • Britský vánoční pudink není klasický pudink, který známe u nás. Želírovací hmotu nebudete potřebovat. Jde o vláčný moučník s kandovaným ovocem.

Kuchaři z Buckinghamského paláce se podělili o recept , který je jednodušší, než jste si možná mysleli! V instagramovém příspěvku poznamenali, že s přípravou se musí začít týdny před Štědrým dnem – ideálně první adventní týden.  

Pudink obsahuje všechny klasické ingredience, které do vánočního pudinku patří od mouky po sušené ovoce, ale je doplněn o dva druhy alkoholu. Pudink můžete připravit dopředu, skladovat v chladu a na Štědrý den servírovat ohřátý nebo za studena. 

 • 750 g sušeného ovoce (rozinky, švestky, fíky atd)
 • 150 g kandované kůry (pomeranč, citron, grep: mix)
 • 250 g změklého másla
 • 250 g strouhanky
 • 90 g mouky 
 • 12 g směsi koření (skořice, muškátový oříšek, hřebíček, anýz a kardamom) 
 • 2 celá vejce 
 • 180 g cukru  
 • 275 ml piva 
 • 40 ml rumu 
 • 40 ml brandy 
 1. Smíchejte všechny suché přísady a důkladně promíchejte. Přidejte vejce a tekutiny a znovu promíchejte.
 2. Vymažte misky na pudink. Do misek nalijte dortovou směs a přikryjte ji vystřihnutým kolečkem pečícího papíru.
 3. Misku po misce pak ještě zakryjte fólií, alobalem, obojí připevněte k misce provázkem a vložte je do hlubokého hrnce a zalijte horkou vodou po okraj misky, přikryjte poklicí a vařte na mírném plamenu zhruba 3 hodiny. 

Soudě podle toho, jak se princové George, William a Charles spolu s královnou v roce 2019 pustili do výroby vlastních vánočních pudinků, můžeme s jistotou říci, že tradiční ovocná pochoutka je jejich oblíbeným pokrmem. Dejte nám vědět, jak chutnala vám! 

Zdroj: BBC, Apetit, My London, YouTube Food Wishes

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

TOP potraviny pro zlepšení stavu pokožky obličeje a těla

TOP potraviny pro zlepšení stavu pokožky obličeje a těla

Atraktivní a upravený vzhled je cílem každé dívky. K tomu se doporučuje nejen používat různé kosmetické přípravky, ale také zvýšit konzumaci potravin, které obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek. Ve skutečnosti existuje poměrně velký...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč