Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Připravte si hit sociálních sítí: Máme pro vás recept na skvělé Big Mac tacos

Big Mac tacos
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Všechno, co milujete na Big Macu, ovšem ve formě tacos? Geniální nápad, který jsme museli vyzkoušet! Big Mac tacos nebo také smash burger tacos jsou skvělá večeře i party jídlo. Budete potřebovat poměrně hodně surovin, ale hotové jsou raz dva.

Letos se na sociálních sítích objevil recept, který je inspirovaný slavným burgerem Big Mac. Recept se stal pro svou originalitu a jednoduchou přípravu brzy virálním.

 • Big Mac obsahuje dva plátky hovězího masa, sýr, ledový salát, kyselé okurky a omáčku, která je podobná slavnému dresinku tisíce ostrovů.

Pusťte trend do kuchyně

Big Mac tacos připravíte tak, že připlácnete osolené a opepřené mleté hovězí maso na tacos placku a z obou stran ji opečte na pánvi. Potom přidáte okurky, ledový salát a nejdůležitější je omáčka.

 • Nejdůležitějším bodem v postupu je část s opékáním masa. Na silném ohni rozpalte pánev s těžkým dnem tak, aby kouřila. Přidejte trochu oleje (kápněte a kapku rozetřete po pánvi třeba utěrkou) a poté vložte tortillu masem dolů a přitlačte. Opékejte 1–2 minuty a poté obraťte. Ihned na maso položte 1–2 plátky čedaru a přiklopte pánev pokličkou, aby se sýr roztekl.
Skryt pre seznam

Jak na slavnou omáčku?

V roce 2012 sdílel na YouTube McDonald's executive chef Dan Coudreaut recept na omáčku, která se dává do Big Macu. Podle tohoto receptu se skládá z majonézy, okurkového relishe, hořčice, octu, sušeného česneku, sušené cibule a sladké papriky.

 • My jsme tradiční recept na Big Mac tacos vyzkoušely na našem TikToku, do nového čísla časopisu jsme recept trošku ozvláštnili.
 • Přidali jsme nakládanou červenou cibuli, do omáčky jsme kromě základních ingrediencí přidali kečup, tabasco a cukr, aby byla výraznější.

Jak vznikl Big Mac?

 • Big Mac je hamburger, který prodává fastfoodový řetězec McDonalds's.
 • Vymyslel ho Jim Delligatti v Pittsburghu, který v 60. letech vlastnil jednu z prvních franšíz v Americe.
 • Poprvé byl představen v roce 1967 a o několik let později si ho oblíbili lidé po celém světě.
 • Dříve se jmenoval Aristocrat a Blue Ribbon Burger, ale ani pod jedním názvem se ho nedařilo prodávat.
 • Jeho třetí a konečně úspěšné jméno napadlo 21letou sekretářku reklamního oddělení o pár měsíců pozdeji.
 • U nás jsme ho poprvé ochutnali v roce 1992, kdy byla ve Vodičkově ulici v Praze otevřena první pobočka McDonald's.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?
 • Kvízy

KVÍZ: Máte rádi tureckou kuchyni a kolik toho o ní víte?

Když se řekne turecká kuchyně, většině z nás se vybaví kebab. Turecká kuchyně má však bohatou tradici a její jídelníček je velmi rozmanitý a pestrý. Patří do ní skopové a jehněčí maso, jako příloha převládá rýže. Turci ale milují i...
Ginová nauka: Jak gin pít a s čím ho kombinovat
 • Zajímavosti

Ginová nauka: Jak gin pít a s čím ho kombinovat

Gin je oblíbený pro svou jedinečnou chuť a aroma. Základem je jalovec, ale často se používají i další byliny a koření, které mu dodávají specifický charakter. Pokud i vy patříte mezi milovníky tohoto nápoje, jistě vám přijdou vhod tipy...