Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na tortilly a placky

Placky v různých podobách se připravují po celém světě. Chlebové placky nahrazují v mnoha zemích krajíc chleba a patří k základům místní kuchyně. Naan, čapátí, pity, tortilly si můžeme připravit i doma.

...

 

Vedle obilných placek, které obvykle doprovázejí hlavní pokrm nebo omáčku, existují placky, které samy zastanou hlavní chod. Placky připravíte téměř z čehokoli a zužitkujete do nich spoustu surovin, které by jinak přišly vniveč. Mezi takové patří vařená i syrová zelenina, přebytky vařené rýže, luštěniny nebo dokonce kuskus. Hvezdami mezi plackami jsou například bramboráky, zelníky, řecké cuketové placky kolokithokeftedes nebo falafel. U nás najdete recepty na bramborové, brokolickové, kapustové či květákové placky. 

Poradíme vám, jak připravit tortilly a placky s masem i bez masa a těšit se můžete na spoustu skvělých receptů a tipů, jaké náplně a kombinace chutí svědčí slaným plackám nejvíce. Už jste někdy zkoušeli připravit k obědu slané palačinky plněné špenátem a sýrem? Tradičními i nevšedními recepty na slané pochoutky se to na našem webu jen hemží. Jaké placičky si vyberete k dnešnímu obědu? 

Pikantní chuť Mexika s pestrými tortillami 

Mexické pokrmy jsme si v Čechách již osvojili. Nejen v mexické restauraci tak můžete ochutnat delikatesy mnoha chutí a barev. Tortilly se dají běžně sehnat v síti supermarketů, vyrobit si je a naplnit je však můžete i sami doma. Ingredience se podobají těstu na pizzu a k výrobě domácí tortilly stačí hladká mouka, voda, olej a sůl. Co si s námi můžete připravit? 

  • Quesadilla: Mexická směs se sýrem zapečená mezi dvěma plátky tortilly. 
  • Burrito: Směs zeleniny, fazolí, rýže a případně dalších ingrediencí zamotaná v pšeničné tortille. 
  • Nachos: Tortillové lupínky podávané se salsou nebo zapečené s čedarem. 
  • Tacos: Malé měkké nebo křupavé placky z pšeničné nebo kukuřičné mouky plněné různými mexickými surovinami. 

Indická chlebová placka naan, čapátí (roti)

Naan je placka z kynutého těsta, výroba čapátí nebo roti se obejde bez kvanic. Placky která se hodí k jakémukoli indickému kari, masale či dhálu a se připravují v rozpálené troubě nebo na grilu.

Dokonalé bramboráky i placky z pohanky

České placky nezůstávají za těmi světovými pozadu a naše kuchyně nabízí nespočet placek s masem, bez masa, se zeleninou či sýrem nebo na sladko třeba s povidly nebo tvarohem.


Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč