0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček Meryl Streep: Její nejoblíbenější jídlo miluje celý svět, fanoušci s ní pečou perníčky i pizzu

Maryl Streep
ZDROJ: GettyImages
sdílet:

Mary Louise „Meryl“ Streep je často a právem označovaná za nejlepší herečku své generace. Potvrzuje to i spoustu ocenění, která všestranně nadaná umělkyně za svou dosavadní kariéru nasbírala. Držela někdy kvůli roli dietu a jaké je její nejoblíbenější jídlo?

Vypadá úžasně i po sedmdesátce

Mnoho lidí přemýšlí, jak se hvězdné herečce daří stárnout s grácií a vypadat stále tak dobře. A ačkoliv Streep o těchto tématech moc často nemluví, několik návyků přece jen odhalila:

 • Už mnoho let dává přednost potravinám v bio kvalitě. Jí pouze potraviny z udržitelné produkce.
 • Velmi ráda vaří a stoluje se svými blízkými. Tyto příjemně strávené chvíle jsou podle ní důležité pro psychickou pohodu.
 • Herečka věří, že cvičení je klíčem k udržení kondice, ale místo intenzivních intervalových tréninků volí přirozený pohyb, jako je například plavání.
 • Hubnutí pro ni nikdy nebylo cílem. A chce, aby to tak měly i ostatní ženy, především ty mladé. V jednom rozhovoru dokonce prohlásila: „Moc se svou váhou nezabývejte. Dívky nad tím přemýšlí příliš, přitom existuje tolik lepších věcí, které místo toho mohou dělat. Vaše odlišnost je vaše síla. Každý se snaží vypadat jako podle vykrajovátka na sušenky, ale opravdu vyniknou jen lidé, kteří vypadají jinak. Já dříve nesnášela svůj nos, ale dnes už to tak není."

S chutí si dá pizzu

Během udílení Oscarů v roce 2014 moderátorka Ellen DeGeneres začala hostům rozdávat pizzu, což bylo velkým překvapením, protože během tohoto večera se jídlo běžně nepodává.

 • Meryl společně s Julií Roberts byly jedny z prvních osobností, které využily příležitosti pochutnat si na kousku pizzy, zatímco Brad Pitt jim podával talíře.
 • S Oscary se pojí další Merylino oblíbené jídlo. To hvězdám servíruje šéfkuchař Wolfgang Puck na slavné oscarové afterparty v Governor's Ball.
 • A o jakou lahůdku jde? Meryl má v oblibě zejména kuřecí koláč s černými lanýži. Jedná se o drahý pokrm – na jeho přípravu se musí s předstihem objednat přes třináct kilogramů čerstvých černých lanýžů až z Francie.

Meryl Streep ve filmové kuchyni

Jaká je Meryl Streep hostitelka ve skutečnosti se moc neví, ale ve filmech se objevuje v kuchyni velmi často.

 • Jmenujme například snímky Manhattan od Woodyho Allena, slavné drama Kramerová versus Kramer, Madisonské mosty, Jediná správná věc nebo muzikál Mamma Mia!, kde hraje majitelku a provozní malebného rodinného hotýlku na řeckém ostrově.
 • Jeden její film však vypráví o jídle mnohem víc – jde o životopisné drama Julie & Julia na motivy knihy foodblogerky Julie Powell, která se rozhodla za rok uvařit všechny recepty z populární kuchařky Umění francouzské kuchyně od světoznámé šéfkuchařky Julie Child.
 • A právě role Childové se zhostila Meryl Streep tak, že za ní v roce 2010 získala Zlatý glóbus. Kromě jiného zde herečka opět předvedla svoji úžasnou schopnost dokonale napodobit osobnost, kterou ztvárňuje. 

@tasteofstreep aneb Meryl a jídlo na Instagramu

Tenhle poněkud bizarní, ale pro přes 229 tisíc uživatelů zábavný instagramový účet zveřejňuje koláže s Meryl Streep (a občas i jiných známých osobností), které kombinují fotografii herečky s obrázkem nějakého jídla.

 • Můžete si tak prohlédnout Meryl vykukující z šálku kávy, Meryl sedící na rameni obřího perníčku, Meryl s růžovou makronkou místo stolu, Meryl na pánvi se šakšukou a spoustu dalších.
 • Autorkou žertovných koláží je Samantha Raye, která první příspěvek vytvořila na rodinné dovolené, když se nudila, brouzdala na internetu a narazila na obrázek Streepové ve filmu Mamma Mia. Brzy poté vznikla první koláž s Meryl, kde jednou nohou balancuje na pizze a z rukou jí šlehají blesky. 

Zdroje informací: Mashed, Business Insider, Cheat Sheet, Eat This, Not That, Times Now

Související články

Autor: Zorka Švarcová

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč