Již zítra budou otevřeny první lahve svatomartinského vína

sdílet:
Podzimní svátek českých vinařů se kvapem blíží – již zítra ve čtvrtek 11. listopadu posoudí všichni milovníci mladého vína, zda se letošní svatomartinské povedlo. A bude z čeho vybírat!

Mladé svatomartinské víno má lehkou barvu a chuť a nižší obsah alkoholu. Za svatomartinské víno však nelze považovat každé mladé víno, které bylo vyrobené z hroznů z letošní podzimní sklizně. Etiketa lahve musí nést ochrannou známku Svatomartinské s postavou svatého Martina na koni. Vína, která ji mohou s hrdostí prezentovat, vybírá nezávislá komise. Letos ji získalo 238 vín od devadesáti vinařů.

První doušky svatomartinského vína můžete již tradičně ochutnat 11. listopadu v den svatého Martina. Vinařství, vinotéky i restaurace připravují stejně jako každý rok degustace mladého vína, které často doplňuje gurmánské svatomartinské menu v čele s pečenou husou a dalšími staročeskými pokrmy. Oslavy letošního mladého vína proběhnou například  v 11 hodin na náměstí Svobody v Brně, v Praze na Staroměstském náměstí a na spoustě jiných míst po celé České republice.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit