Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Zvolte nejoblíbenější české vinařství a vyhrajte vína finalistů

Až do 25. března probíhá hlasování o nejoblíbenější vinařství v Česku v rámci vinařské soutěže Vinařství roku 2012. Kategorii Cena veřejnosti v loňském roce vyhrály Vinné sklepy Valtice. Zapojte se do hlasování – můžete vyhrát vína finalistů soutěže.
6. 3. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Mnoho českých a moravských vinařů dělá kvalitní vína, která si získala oblibu u běžných spotřebitelů i respekt odborníků na mezinárodních soutěžích. Vinařství zůstávají u osvědčených postupů, ale nabízejí i novinky, které se často setkají s velmi kladným ohlasem. Dobrým příkladem posledních několika vinařských sezon je nárůst obliby růžových vín a fenomén mladého svatomartinského vína. Vinaře či vinařství, které svoji práci odvádí nejlépe, hledá už čtvrtým rokem soutěž Vinařství roku, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky. Výsledky práce vinaře posuzuje nejen na základě kvality vyráběného vína, ale také zda a jak svým podnikáním přispívá k rozvoji a modernizaci oboru vinařství.

Cena veřejnosti Vindemia publica


Kdo se stane nejlepším tuzemským vinařstvím, se dozvíme na slavnostním večeru 28. března 2013 v pražské Lucerně. O vítězi už rozhodla odborná porota, jeho jméno je však zatím tajné. Jisté je, že to bude někdo z následující šestice: Štěpán Maňák, Moravíno, Sonberk, Vladimír Tetur, Miroslav Volařík nebo Znovín Znojmo.  Ovlivnit výsledky může i laická veřejnost, a to svými hlasy v samostatné soutěži Vindemia publica 2012. Svého favorita můžete podpořit na www.vindemiapublica.cz nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

 

Přidat komentář