Cukety a lilky (s náplní)

Cukety a lilky (s náplní)

Hodnocení receptu
Průměr: 2 (4)
Do 10 minut 6

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 4143 kcal
Bílkoviny 336 g
Cukr 33 g
Tuky 279 g
Vláknina 9 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.
NEPŘEHLÉDNĚTE Více než 100 slev na skvělé gurmánské nákupy se slevami až 40 % v nové aplikaci DNY APETIT.
Google
apple
Piknik

V létě jsou cukety i lilky lahodné a vláčné. A mají dostatečně pevnou dužinu na to, aby ustála krátký pobyt na žhavém uhlí.

Suroviny

cuketa 3 ks
středně velké pevné
lilek 3 ks
šunka 12 plátků
feta 300 g
nebo balkánský sýr, rozdrobený, nastrouhaný nebo na kousky
olej
na potření
sůl
1. Párátka namočte, aby se nespálila. Cukety podélně nakrájejte na tenčí plátky; budete jich potřebovat dvanáct, pro každého dva. Na každý položte plátek šunky. Stočte, spíchněte párátkem a grilujte asi pět minut na žhavém uhlí.

2. Stejným způsobem nakrájejte lilek, ale jednotlivé plátky stejnoměrně osolte a nechte chvíli stát, aby se ,vypotily‘. Potom je opláchněte, osušte, potřete olejem a ogrilujte bez náplně (lilek potřebuje o něco delší dobu na změknutí). Pak teprve zabalte do plátků sýr, spíchněte a ještě minutu grilujte.

Grilovaná zelenina
Různobarevné papriky, cukety, houby, rajčata, případně cibuli nakrájejte na úhledné kousky. Zakápněte olejem, osolte, opepřete a grilujte. Navršte na opečené krajíce chleba – klasického českého nebo jakéhokoli oblíbeného.

Apetit magazín

  • Poradna

Jak zahušťovat bez mouky?

Potřebujete zahustit omáčku nebo polévku, ale nechcete použít mouku? Řešení je jednoduché, víme, čím ji nahradit! Pokrm přitom bude mít stejnou konzistenci a bude ještě lahodnější.  ...
  • Novinky a zajímavosti

Jak na marinování kuřecího masa?

Staňte se mistrem letní grilovací párty s porcí šťavnatého kuřete. Vedle dobrého masa je to právě marináda, která skvěle doprovodí každé sousto. Podívejte se, jaké přísady kuřecímu masu sluší nejvíc, a jak zabránit jeho vysušení. ...

Obchod Apetit