Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na jídla ze zeleniny

Když se řekne zeleninový pokrm, často nás jako první napadne salát. Přestože na našem webu najdete nekonečnou studnici salátové inspirace od svěžích letních až po vydatné teplé a lahůdkové saláty, výběr pokrmů ze zeleniny a luštěnin je ještě mnohem pestřejší. Máme pro vás spoustu tipů, jak připravit například ratatouille, francouzské brambory či proslulé saláty jako Caesar, Nicoise, Waldorf nebo pochoutkový salát. Do našich zeleninových pokrmů jsme zakomponovali vedle zeleniny ještě houby, žampiony , vejce nebo sýry. Snadno tak připravíte vydatný zeleninový hlavní chod.  

...

 

Hledáte inspiraci, jak snadno a efektivně zařadit zeleninu do jídelníčku? U nás najdete spoustu tipů na zeleninové obědy a večeře. Máte rádi zeleninové polévky? Poradíme vám, jaké kombinace vám přinesou to správné hřejivé potěšení. Těšit se můžete také na různé variace tradičního leča, zeleninových placek nebo pečené zeleniny.

Ratatouille: symfonie zeleninových chutí 

Pokrm inspirovaný kuchyní francouzského šéfkuchaře Bernarda Loiseau, na jehož počest natočil režisér Brad Bird divácky úspěšný animovaný snímek v hlavní roli s krysákem Rémym. Ratatouille není jen o výběru zeleniny, ale také o její vhodné úpravě, rovnoměrné velikosti jednotlivých kousků zeleniny a v neposlední řadě o vyváženém koření. Každá varianta ratatouille vyniká něčím jiným, a proto doporučujeme vyzkoušet všechny. Vybírat můžete například z následujících variant: 

Lečo, které si zamiluje každý

Dejte šanci zazářit této maďarské klasice, které příliš neprospělo její jídelnové pojetí devadesátých let. Lečo je ideální kombinací letní zeleninové úrody zpravidla doprovázené vejci a čerstvými bylinkami. Podívejte se na naše oblíbené recepty, které definitivně vyženou vaše jídelnové vzpomínky z hlavy a povznesou lečo mezi vaše oblíbená zeleninová jídla. 

Ochutnejte naše oblíbené lečo variace: 

Lehké zeleninové placky na oběd i do krabičky na cesty 

Připravte si zeleninové placičky jako hlavní chod a ty, které vám zbydou, sbalte do krabičky na výlet nebo jako svačinu do školy. Z několika ingrediencí připravíte vitaminovou nálož plnou lahodných chutí. Ingredience můžete snadno obměňovat podle chuti, stačí se jen držet základních pravidel, která zahrnují výběr zeleniny (pevná zelenina, která se snadno krájí či strouhá) a pojiva (většinou v podobě vajec a mouky či strouhanky). Jaké placky by neměly chybět na vašem menu? 

K zeleninovým plackám nezapomeňte připravit také vhodný dip. Vybírat můžete například z našich bleskových tipů na domácí dipy


Celý popis