Levandulový cheesecake s borůvkami

Levandulový cheesecake s borůvkami

Hodnocení receptu
Průměr: 5 (3)
Do 20 minut Snadné

Suroviny

150 g sušenek

50 g másla

500 g philadelphia

150 g kondenzovaného mléka

125 ml smetany min. 33%

60 ml levandulový sirup / 3 malé panáky (případně pár kapek levandulového extraktu)

2 vajíčka

2 žloutky

1 lžíce kukuřičného škrobu

 • 80 g borůvek
 •  

Nejprve si připravíme korpus. 150 g sušenek rozmixujeme a smícháme s 50 g rozpuštěného másla. Na dno formy (cca 20 cm) dáme pečíčí papír a boky vymažeme. Drobenku dáme do formy a pořádně uhladíme. Dáme chladit do lednice.

 1. Dáme si předehrát troubu na 120°C. Vložíme si do ní malý hrnec s vodou, která nám udělá v troubě páru.
 2.  
 3. Na náplň šleháme 500 g philadelphie se šlehačkou a kondenzovaným mlékem. Až je směs hladká, přidáme škrob a zase prošleháme. Výkon robotu dáme na nejmenší a po jednom zašleháme vajíčka. Nešleháme dlouho, protože by nám pak cheesecake mohl prasknout. Nakonec přidáme levandulový sirup.
 4.  
 5. Náplň nalijeme na korpus a doprostřed do ní dáme borůvky. 3x boucheneme formou o stůl (předcházíme bublinám) a dáme péct na 70-80 minut. Cheesecake je upečený ve chvíli, když jsou boky pevné, ale střed se stále chvěje jako želé. Při pečení neotvíráme troubu, je to také příčina toho, proč cheesecake praská. Necháme hodinu chládnout v mírně otevřené troubě.
 6.  
 7. Dáme cheesecake přes noc chladit do lednice a druhý den nazdobíme a můžeme podávat.

Apetit magazín

 • Lidé a jídlo

Seznamte se se slavnými jablečnými koláči!

Podzimní přebytky jablek nemusí končit vždycky jenom ve štrúdlu. Ač je tento moučník ověřená a chutná klasika, zkuste pro jednou oslavit babí léto některým z vyhlášených světových jablečných koláčů. Slibujeme, že nebudete litovat. ...
Komerční sdělení
 • Koktejl

Užijte si ještě léto — hledáním vinných pokladů!

Je vám líto, že už prázdniny plné objevování cizích zemí skončily? Food bloger a sommeliér Jan Juřica věří, vás prostřednictvím výběru těch nejzajímavějších vín z kolekce Found od M&S, ještě do příjemné letní nálady hravě vrátí. Anebo...

Obchod Apetit