Nebojte se pistit se do výroby domáci pizzy, zdaleka to není tak složité, jak se na první pohled může zdát. Nedělejte si hlavu, pokud se vám nepodaří pizza výstavního tvaru. Mělo by být vidět, že je dělaná doma.
Suroviny
Postup
Vysypte mouku do mísy či na pracovní plochu, uprostřed udělejte prsty velký důlek. Doprostřed dejte sůl, kvasnice, cukr a zalijte vlažnou vodou. Vezměte si vidličku a dělejte směrem od středu krouživé pohyby, čímž se vám bude na základ nabalovat stále více a více mouky, až se část s droždím zcela vsákne.
Připravená hmota je vlastně jakýsi základ pro těsto, které nyní pořádně zpracujte rukama dohladka, což by vám mělo trvat přibližně 4 minuty. Poté těsto srolujte do válečku a rozdělte jej na osm kuliček - záleží na vás, jak velké pizzy chcete. Z osmi kuliček bude osm placek o průměru 25 cm.
Poprašte pracovní povrch moukou a každou kuličku rozválejte na tloušťku přibližně tří pivních tácků.
Pizzu můžete rovnou upéct, stačí rozehřát troubu na 200 stupňů, naklást na pizzu vaše oblíbené přísady: tomatovou omáčku, mozzarellu, cibulky, rajčátka, pórek, parmazán, sušená rajčata... fantazii se meze nekladou. Dejte pizzu na 10 minut do trouby a můžete servírovat.
Pizzová kola můžete i uchovat: v lednici vydrží až 1é hodin, v mrazáku klidně několik měsíců. Rozválené kolo dejte na olejem pomazaný kus alobalu. Poprašte jej moukou a dejte na něj další kolo, takto pokračujte, dokud nebudete mít pěknou hromádku. Tu pak strčte do mrazáku, nebo do lednice.