Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na těsta

Příprava těst je většinou poměrně snadná, základní suroviny se většinou příliš neliší, různý však bývá jejich poměr a technika zpracování. Hodí se proto dostat do krve pár základních receptů, které pak můžete obměňovat a vylepšovat. Nebudete pak muset složitě hledat recept pokaždé, když budete potřebovat připravit těsto na pizzu nebo na palačinky.

 

Univerzální sladké kynuté těsto mít v hlavě také není vůbec od věci, kdykoli pak vystřihnete kynuté buchty s tvarohem, skořicové šneky nebo makový závin. Hledáte recept, podle kterého kdykoli upečete drobenkový koláč s ovocem na plech nebo piškotové těsto na dortové korpusy? Potřebujete nejlepší linecké těsto nebo těsto na perníčky? Všechny u nás najdete.

...

 

  • Ať už máte chuť na sladké koláče, buchty či slané langoše.
  • Hravě připravíte k večeři italskou pizzu, luxusní páj nebo lasagne.
  • K snídani nebo odpolední kávě se vám bude hodit recept na palačinky, lívance nebo tradiční belgické vafle.  

Těsta se liší podle toho, jestli se kypří droždím, pekařským kváskem, práškem do pečiva, sodou případně našlehanými bílky. Rozdělit je lze podle konzistence na litá a pevná nebo kompaktní.  Existují těsta, ve kterých tvoří tuk důležitou součást, a těsta, která se bez tuku zcela obejdou. Těsta lze připravovat šleháním, hnětením, třením, mixováním i prostým mícháním


Celý popis