Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Jahodovo-smetanové tyčinky

Sladké jahody a vanilkový jogurt vám už po prvním zakousnutí připomenou, že léto je v plném proudu. Budete chtít, aby trvalo věčně!

Vydání: 2008/7
Autor:
Hodnocení:
2 (hlasy)
Náročnost: Snadné
Počet porcí: 8
Doba přípravy: Do 20 minut
Chlazení: 3 hodiny
P
Zmrzlina Ostatní

Ingredience

  • 250 g jahod
  • 1 lžíce krupicového cukru
  • 1 lžíce vanilkového jogurtu

  Na jogurtový základ:

  • 180 ml vanilkového jogurtu (např. Dobrá máma od Danone) nebo stejné množství bílého jogurtu smíchaného s jednou lžičkou tekuté vanilkové esence)
  • 2 lžíce krupicového cukru

Příprava jídla

Jahody dejte do robotu a rozmixujte je na hladké pyré. Pak ho ještě propasírujte přes co nejjemnější sítko; spojte s cukrem a v menším rendlíku zahřívejte tak dlouho, až se cukr rozpustí. Přiveďte k varu a pak ihned stáhněte. Nechte úplně vychladnout, poté přimíchejte lžíci jogurtu a dejte stranou.

Mezitím udělejte jogurtový základ: jogurt jednoduše smíchejte s cukrem a rozdělte ho na dno osmi obdélníkových formiček. Dejte na hodinu do mrazáku. Vyndejte, navrch přidejte jahodové pyré a dejte opět mrazit – tentokrát na dvě hodiny.

Zmrzlé tyčinky můžete ještě vlastnoručně zabalit: z voskovaného papíru nebo bílého pečicího papíru vystříhejte obdélníky o trochu větší než vaše zmrzliny, pak je přehněte a po stranách prošijte barevnými bavlnkami. Originální zmrzlina patří do originálního obalu!

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Kornoutky s papájou

Malinové kelímky

Borůvkové nanuky s podmáslím

Granita se zázvorem a mátou

Mangovo-jahodové špalky

Ledová kiwi lízátka

REKLAMA

Přidat komentář