Jemné masové kuličky se špenátem

Jemné masové kuličky se špenátem

Hodnocení receptu
Průměr: 2 ()
Do hodiny 4

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 1633 kcal
Bílkoviny 170 g
Cukr 61 g
Tuky 93 g
Vláknina 19 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.
NEPŘEHLÉDNĚTE Více než 100 slev na skvělé gurmánské nákupy se slevami až 40 % v nové aplikaci DNY APETIT.
Google
apple
Piknik

Báječné, a hlavně naprosto klasické! Pokud nemáte bambusový pařák (vypadá jako košíček s víčkem), uvařte jídlo na běžném kovovém, který vložíte do hrnce. A jestli nevlastníte ani ten, jednoduše dejte kuličky a špenát do cedníku, zavěste ho na hrnec s vroucí vodou a přikryjte pokličkou.

Suroviny

hovězí maso mleté 300 g
mělněné
vepřové maso mleté 300 g
sójová omáčka 2 PL
vejce 2 ks
středně velká
petrželka hrst
nasekaná, čerstvá
ořechy 3 PL
drcené, lze vynechat
rostlinný olej
na zakapání
špenát 750 g
čerstvý, lístky
sůl
pepř
sezamová semínka
plus trochu na obal
1. Oba druhy mletého masa vložte do mísy, jemně a stejnoměrně je osolte. Přidejte sójovou omáčku, petrželku, pepř, sezamová semínka, vejce, a pokud chcete, i drcené ořechy. Směs promíchejte nejprve vidličkou nebo vařečkou a pak ji začněte hníst rukama, abyste získali co nejtvárnější a nejjemnější hmotu. Během hnětení přidejte dvě až tři lžíce ledové vody – pomůže masovou směs zvláčnit. Základ na kuličky pak nechte asi čtvrt hodiny odpočívat v chladu.

2. Špenátové lístky opláchněte, a to velmi pečlivě, protože na nich často ulpívá jemný písek. Pokud jsou spojeny u kořínků, odřízněte je. Špenátu se vám bude zdát obrovské množství, ale i krátkým varem se objem velmi zredukuje.

3. Z vychladlé směsi vytvarujte kuličky velikosti vlašského ořechu. Posypte je nebo přímo obalte v sezamových semínkách a spolu s listy špenátu vložte do bambusového nebo běžného pařáku, případně na cedník (asi bude třeba rozdělit kuličky na několik várek). Vložte do hrnce s vodou; má jí být jen tolik, aby nesahala až k jídlu. Uveďte do varu a deset až dvanáct minut vařte v páře. 

Obchod Apetit