Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zdravý fast food nejen pro děti: Dopřejte si burgery, pizzy či hranolky

Zeleninové burgery
ZDROJ: Stock Food
sdílet:

Hamburgery, hranolky, smažené kuřecí kousky nebo pizza. Pokrmy z rychlého občerstvení sice nevynikají příznivými výživovými hodnotami, avšak svou chutí a vůní si obmotají kolem prstu dospělé i dětské strávníky. Pokud i vaše dítko podlehlo svodům jídla z fast foodu, pak nemusíte rozdávat striktní zákazy. Bohatě postačí, když tato jídla připravíte ve zdravějším hávu.

Pro většinu rodičů je rychlé občerstvení hotovým strašákem. Tak dlouho se fast foodům vyhýbají, až jednoho dne zjistí, že jejich potomek vyměnil školní jídelnu právě za hamburger s hranolky. Zakázané ovoce zkrátka chutná nejvíce.

Řešení je přitom velmi jednoduché, stačí když fastfoodové pokrmy připravíte ve zdravější formě. Úsměv na rtech vykouzlíte nejen dětem, ale i sobě. Vždyť není nic lepšího, než servírovat pokrm, který vaše dítko sní do posledního drobečku. 

Zdravá pizza

Neznáme dítě, které by nemilovalo trojúhelníček šunkové nebo žampionové pizzy. Bohužel klasická pizza neoplývá příliš příznivými nutričními hodnotami, a tak se rozhodně nehodí pro někoho, kdo se snaží zdravě stravovat. Přitom stačí, když si pohrajete se surovinami a ihned můžete z pizzy vykouzlit poměrně zdravý pokrm.

Burger pro děti

Křupavá houska, plátek šťavnatého masa, čedar, salát, rajče a majonéza. Není divu, že chuť burgeru láká malé i dospělé jedlíky. Bohužel ani tato dobrota není nejzdravější, a proto se vyplatí, když dětem nabídnete zdravější variantu burgeru.

Bez hranolků ani ránu

Jsou mastné, slané, a přesto tak chutné! Hranolky jsou nedílnou součástí rychlého občerstvení, a tak s nimi dítě dříve nebo později přijde do kontaktu. Ani v tomto případě se nemusíte ihned křižovat, vždyť chutné hranolky lze připravit i ve zdravé formě. 

  • Zkuste je příště místo smažení upéct.
  • Na popularitě získávají batátové hranolky, které vynikají svou specificky nasládlou chutí.
  • Skvělé hranolky ale připravíte také z mrkve, cukety, celeru, pastináku nebo řepy. Jednoduše nakrájejte požadovanou zeleninu na malé hranoly, které následně pečte v troubě. 

A co kuřecí paličky?

Oblíbenou pochoutkou ve fast foodech jsou také kuřecí paličky. I když by se mohlo zdát, že tento pokrm nemá zdravou verzi, opak je pravdou!

Zdroj info: Apetit

Skryt pre seznam

Apetit magazín

AD
Kuřecí nudličky v hořčičné omáčce
  • Zajímavosti

Kuřecí nudličky v hořčičné omáčce

Přemýšlíte, co připravit rodině k obědu nebo večeři, a nechce se vám stát hodiny v kuchyni? Vyzkoušejte rychlý a snadný recept na kuřecí nudličky v hořčičné omáčce, ke kterým si kromě pečených brambor můžete udělat třeba rýži, těstoviny...