Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Geniální suflé cheesecake je hitem internetu. Stačit budou jen tři ingredience

cheesecake
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Dobu zkracování sice hlásaly už Hrabalovy Postřižiny, ale zjednodušování, zkracování a ulehčování je celosvětovým trendem i dnes! Projevuje se všude, především však na receptech na sociálních sítítch, které se doslova předhání v použití co nejmenšího množství surovin. Tentorkát se podíváme na zoubek suflé cheeseacku, který je inspirovaný japonskými lívanečky fuwa fuwa.

Pokud hledáte jednoduchý, ale přesto chutný dezert, kterým ohromíte své přátele a rodinu, jste na správném místě. Tenhle suflé koláč ze tří ingrediencí v japonském stylu je neuvěřitelně lehký a nadýchaný, s jemnou chutí, která jistě potěší každý jazýček. A co je nejlepší, jeho příprava je snadná i pro začátečníky.

Klíčem k lehké struktuře suflé cheesecaku je hustý sníh z bílků,  který je potřeba šlehat tak dlouho, dokud se nevytvoří tuhé špičky. Díky němu se v těstě udělají malé vzduchové bublinky, které dodávají koláči vzdušnou strukturu podobnou suflé.

[[nid:40703]]

Jak na suflé cheesecake

K přípravě cheesecaku, který se skládá ze tří složek, potřebujete pouze smetanový sýr (120 g), vejce (3 ks) a bílou čokoládu (120 g). Gramáž platí pro formu o průměru 15 cm. Pokud chcete cheesecake do klasické dortové formy o průměru 26 cm, suroviny zdvojnásobte.

  • Troubu předehřejte na 170 C.
  • Oddělte bílky od žloutků.
  • Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni.
  • Z bílků vyšlehejte sníh.
  • Čokoládu nechte trošku vychladnout a přimíchejte smetanový sýr, a poté žloutky. Pak do směsi opatrně a postupně zašlehejte bílky.
  • Těsto se nalijte do dortové formy a pečte zhruba 20 minut, dokod nebude povrch dortu nazlátlý a těsto nadýchané. Propečenost případně vyzkoušejte špejlí.

Pokud chcete suflé cheesecake vylepšit, můžete zkusit přidat další ingredience, například citronovou kůru, vanilkový extrakt, matcha prášek či skořici. Můžete ho také doplnit lyofilizovaným ovocem, šlehačkou nebo karamelovou omáčkou.

Na internetu se dají najít desítky jednoduchých receptů, ale nám se zalíbil zrovna tento jednoduchý cheesecake s čokoládou, který si snadno připravíte a navíc vám bude chutnat! 

Alespoň takové jsou ohlasy lidí, kteří cheesecake již vyzkoušeli. Pokud nebudete chtít experimentovat, vyzkoušejte jeden z našich léty ověřených receptů, které najdete pod článkem.

Zdroje: Apetit, YouTube Ochikeron

Skryt pre seznam

Související články

Autor: R. Horák

Apetit magazín

Pavel Berky: Teď jsem kuchař, ale móda mi chybí
  • Lidé a jídlo

Pavel Berky: Teď jsem kuchař, ale móda mi chybí

Pavel Berky každý měsíc testuje jeden z našich receptů, točí k němu postupové video a přidává tipy a triky navíc. Přestože je Pavel uznávaným módním návrhářem, znáte ho spíše ze sociálních sítí jako usměvavého a věčně pozitivního kuchaře. ...