Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jí zdravě, ale už na sebe není tak přísná. Ivana Jirešová si klidně dá pivo nebo jamón

Ivana Jirešová
ZDROJ: Extra.cz/Pexels
sdílet:

Herečka Ivana Jirešová, která nyní bojuje v reality show Survivor a podle tipařů aspiruje na vítězku, je dlouholetou milovnicí jógy a zdravého životního stylu. Jestli v drsné reality show vyhraje, se ukáže až časem, ale její jídelníček můžete prozkoumat už teď.

Stravuje se zdravě, aby se cítila dobře

„Tak já jsem určitě příznivkyní jakýchkoliv zdravějších alternativ,“ prozradila v rozhovoru se Super.cz a dodala, že už dávno pochopila, že nezdravé jídlo tělu škodí. Dále zmínila, že strava je velmi důležitá, když je člověk aktivní, což Ivana bezesporu je. Věnuje se především dynamické bikram józe, která se praktikuje v sále vyhřátém na 42 °C, což podle mnohých vede k efektivnějšímu a rychlejšímu spalování.

  • Vedle toho herečka také hodně cestuje, proto má vždy po ruce raw nebo proteinovou tyčinku. „Než bych si dala rohlík s máslem, tak si dám ořechy s datlemi,“  které jí prý dodají potřebné živiny.
  • Magazínu Lifee.cz dokonce prozradila recept na své oblíbené vánoční cukroví, co skvěle poslouží i jako svačina kdykoliv v roce. Jedná se o hrudky ze slunečnicových a sezamových semínek, jejichž příprava je velmi jednoduchá semínka se smíchají s bílkem a medem či cukrem. Pak je stačí lžičkou vytvarovat do hrudek, dát na plech, 20 minut péct a je hotovo.

Ráda vaří s rostlinnými alternativami masa

Obecně je Ivanina strava postavená na ovoci, zelenině, ořeších, sýrech (především kozích a ovčích) a luštěninách. Občas si ale dopřeje i něco méně zdravého, jako je prosecco, víno nebo cigareta jednou měsíčně. Naopak kávu dle svých slov pije více než by se mělo, uvedla v roce 2018 pro Super.cz.

  • Na svém instagramovém profilu také někdy nechá nahlédnout do svého jídelníčku. A vedle toho, že zbožňuje mušle si oblíbila rostlinné alternativy masa. 
  • Dokonce se svými sledujícími sdílela videorecept na zdravý oběd nebo večeři v podobě pečené dýně, pohanky, omáčky z kokosového mléka s arašídovým máslem a již zmíněného rostlinného mletého „masa“.
  • Sympatická herečka také sází na doplňky stravy – do ranní kávy si přidává kolagenový prášek, suplementuje vitamin C a D3, C, zinek i hořčík, ale vyzkoušela i medicinální houbu reishi, kterou se pro své blahodárné účinky využívá v tradiční čínské medicíně.

V minulosti vyzkoušela spoustu stravovacích směrů

„Jednou jsem nejedla maso, pak jsem zase skoro nejedla vůbec nic rostlinného, i veganka jsem byla chvilku. Pak jsem chvilku byla i raw,“ řekla Super.cz s tím, že jí připadá dobré si vyzkoušet různé diety, ale dnes už rozhodně není tak ortodoxní.

  • Když totiž zrovna nesoutěží v Survivoru, neúčinkuje v seriálech či v divadle, natáčí společně s Martinem Písaříkem cestovatelský magazín Bedekr, ve kterém provází diváky turisticky zajímavými místy v zahraničí. Právě proto prý nemá tolik času dbát na striktní jídelníček a připravovat si krabičky. A když na cestách není zbytí, dá si i občas i maso.
  • Ačkoliv prý uzeniny moc nejí, během cestování po Španělsku ochutnávala i tradiční sušenou šunku jamón. Váží si totiž práce, kterou tamní rodinní producenti do výroby téhle lahůdky vkládají a s jakou péčí se starají o zvířata.

„Když mám hlad, tak si dám pivo“

To prohlásila v talkshow 7 pádů Honzy Dědka, když přišlo na řadu téma pití piva. Sedmačtyřicetiletá herečka se nechala slyšet že „pro nás ženy ve věku je chmel hrozně zdravý“, zejména prý na uklidnění, spánek a pohodu.

  • Pivo ji ale někdy zachraňuje i během náročnějších chvil při natáčení Bedekru: „Když není čas a musíme se někam přesouvat a putovat, tak si dáme pivo a zase jedeme dál,“ a se smíchem dodala, že podle jejího tatínka odpovídá jedno pivo dvěma houskám, takže současně zažene hlad, dostane do sebe vitamíny i minerály a ještě dodá organismu potřebnou hydrataci.
Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč