Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídelníček Lauren Graham: Jako Lorelai nejedla skoro nic, držet věčnou dietu jí přestalo bavit

Lauren Graham
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

O Lorelai Gilmorové, svobodné matce dospívající dcery Rory, která vyniká roztomilou ztřeštěností a velkým smyslem pro humor, se obecně ví, že ráda jí a pije hektolitry kávy. Má to její představitelka, americká herečka a spisovatelka Lauren Graham, stejně?

Jídelníček jako ‚Gilmorka‘?

Hamburgery, hranolky, pizza, lívance. To vše a ještě mnohem víc měla na talíři Lorelai a její dcera Rory alias Gilmorova děvčata. Mnoho fanoušků se v průběhu let podivovalo nad skutečností, že Lorelai by pravděpodobně nemohla být tak štíhlá a vitální, kdyby jedla tolik sladkého a tučného jídla, jak je v seriálu předkládáno.

  • The Annotated Gilmore Girls uvádí, že Lorelai by mohla být jednou z 5 % populace, která díky genetickým predispozicím nepřibírá na váze bez ohledu na to, co jí. Zároveň pije obrovské množství kávy denně, která zrychluje metabolismus a potlačuje chuť k jídlu. Dále po Stars Hollow hodně chodí pěšky – dokonce se o ní v seriálu dozvídáme, že její přirozené tempo chůze vyniká extrémní rychlostí.
  • Zároveň si ale všimněte, že Lorelai v celém seriálu o své obrovské chuti k jídlu více mluví, ale ve skutečnosti ji nikdy nevidíme hodně jíst. Často se stává, že než se do naservírovaného pokrmu pustí, musí náhle odejít, nebo přichází střih a veškeré občerstvení je pryč.
  • To vede k odhalení pravého důvodu, proč by byla Lorelai Gilmorová i přes svůj apetit tak štíhlá. Samotná herečka Lauren Graham toto potvrdila, když prozradila, že během celého natáčení byla na dietě.

„V podstatě od narození držím dietu.“

To řekla Lauren v rozhovoru pro CNN Health z roku 2011, během kterého poobědvala tuňáka s hnědou rýží a rozpovídala se o svém vztahu k jídlu. Prozradila, že každá žena v její rodině bojuje s kily navíc, a ona není výjimkou.

  • Proto se prý snaží o pravidelnou pohybovou aktivitu (miluje spinning, běhání, posilování i pilates) a stravu založenou na libových proteinech a zelenině – nejčastěji pak rukolový salát, quinou nebo hnědou rýži se sójovou omáčkou, olivovým olejem, citronem a solí, uvádí Yahoo.
  • Dále odtajnila, že když potřebuje rychle shodit pár kilo, dává si polévku. A hodně si oblíbila smoothie s kadeřávkem, ovocem a ledem, co si připravuje ve stolním mixéru, který považuje za velmi dobrou investici.
  • Zároveň se tu zmínila, že je nejšťastnější, když na jídlo nemyslí, díky čemuž současně méně jí.

Dnes už má přísné diety za sebou

Od tohoto rozhovoru naštěstí uběhla již dlouhá doba a Lauren svůj postoj změnila. Cestu za sebevědomím popisuje i ve své nejnovější knize Have I Told You This Already?: Stories I Don't Want to Forget to Remember, která letos (říjen 2023) vyšla v českém překladu pod názvem Už jsem ti to říkala? Historky, které nechci zapomenout.

  • „Já, které vypadalo „nejlépe“, bylo já, které kouřilo, bylo podvyživené, trpělo úzkostmi, málo spalo a nikdy se necítilo dost dobře,“  tak popsala roky, během kterých nejvíce odpovídala hollywoodským standardům fyzické krásy a současně se cítila velmi špatně.
  • Nyní, ve svých šestapadesáti letech herečka působí velmi vyrovnaně a v míru s tím, jak se s přibývajícími roky mění. O vděčnosti za životní zkušenosti i zdraví si v roce 2022 povídala se zpěvačkou Kelly Clarkson v pořadu The Kelly Clarkson Show, kde prohlásila, že stárnutí je podle ní skvělé. A současně se pochlubila, že umí připravit výborné nachos.
Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč