Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jahodová dieta aneb 10 receptů na svěží jahodové saláty, které budete zbožňovat

Jahodová dieta aneb 10 receptů na svěží jahodové saláty, které budete zbožňovat
ZDROJ: Israel Pina/Unsplash

Jahody – těžko najdete vhodnější ingredienci, která je doslova předzvěstí přicházejícího horkého léta. V našem přehledu receptů jsme k nim tentokrát přistoupili netradičně a využili je jako součást dietních lehkých salátů.

Jahody jsou skvělé v různých dzertech, ale když jsou v sezoně, nejlépe chutnají čerstvé. Proto jsou skvělým doplňkem salátů

  • Od zelených lístků pikantní rukoly, přes kyselé citrusové ovoce, jemné drůbeží maso nebo zemité vlašské ořechy, jahody se hodí téměř ke všemu.
  • Dodáte tak lehkým letním večeřím svěžest i barvu a zcela jistě s nimi zabodujete i na zahradní party. Jak na to?

Jahody vyniknou i v záplavě zelených listů

Baby špenát, kořeněná rukola i jemný polníček, s nimi všemi si jahody báječně porozumí a dodají listovým salátům úplně nový rozměr. 

Posviťte si na zálivku!

Sladké plody jahod znamenitě fungují v kontrastu s octem balsamico. Druhým zaručeným tipem je pak klasická zálivka vinaigrette ozvláštněná o kapku šampaňského, které jahody doslova zbožňují.

Přihoďte trochu ořechů

S jahodami dobře vyniknou pražené pistácie nebo karamelizované vlašské ořechy. Ořechy jsou významným zdrojem zdraví prospěšných mononenasycených a vícenenasycených mastných kyselin.

Jahody v kombinaci se sýrem? Ano!

Mléčné výrobky k jahodám rozhodně patří. Skvěle s nimi ladí feta, parmazán nebo mozzarella, ale třeba i kozí sýr. 

Kontroverzní maso s ovocem

Přidáte-li do salátu jahody, nemusíte se vzdát ani oblíbeného grilovaného kuřecího či krůtího masa. Bílkoviny jsou třeba a nepatříte-li mezi milovníky masitých pokrmů, podobně můžete využít například quinou.

Nezapomeňte na bylinky

Aromatická bazalka a svěží máta fungují s jahodami na výbornou nejen ve smoothies či sorbetech, ale v salátech. Využijte bylinkovou zahrádku naplno a nezalekněte se ani meduňky či lístků obyčejného rýmovníku, který máte dost možná doma na parapetu. Překvapí vás svým lahodným aroma s nádechem citrusových plodů, které s jahodami rovněž dobře ladí.

Jahody v kontrastu s jinými druhy ovoce

Čas od času přijde v létě chuť na vychlazenou ovocnou vitaminovou bombu. Jahody určitě doporučujeme vyzkoušet s vodním i žlutým melounem nebo ananasem

  • Svou sladkostí zas doplní většinu citrusů. Klasikou je pak kombinace jahod, borůvek a malin, coby doplněk sladkých vaječných omelet, palačinek, lívanců a vaflí.
  • Přidáte-li k nim ještě proteinový či řecký jogurt nebo skyr, snídaně vás více zasytí!

Zdroje: InsanelyGoodRecipes a TasteOfHome.

Skryt pre seznam

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč