Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak na makronky, aby se vždy povedly plus 11 receptů

Jak na makronky, aby se vždy povedly plus 11 receptů
ZDROJ: Heather Barnes, Unsplash

Makronky, křehká a barevná francouzské cukrátka. Díky svému elegatnímu vzhledu se staly základem sladké sekce občerstvení na luxusních večírcích, ale i svatbách. Nebudeme lhát, na přípravu budete potřebovat nemalou cukrářskou zručnost, ale s našimi recepty je zvládnete!

Původ makronek

Makronky jsou v Itálii známé již od 8. století, ale ve Francii se staly populárními až v období renesance. Teprve ve 20. století dostaly podobu, jakou známe dnes, tedy malých kulatých sendvičů z mandlové mouky s náplní z máslového krému, ganache nebo džemu.

  • Příchutí existuje nespočet, od populárního slaného karamelu, levandule, pistácie a růže a další.

Jak si udělat domácí makronky

Makronky se vyrábí ze směsi jemně mletých mandlí (mandlové mouky), moučkového cukru, bílků a krystalového cukru. Podle preferencí se do těsta přidává potravinářské barvivo.

  • Výsledné těsto se přes cukrářský sáček protlačí na plech nebo na speciální silikonovou podložku (formu) do tvaru koleček a před pečením se nechá odpočinout.

Níže najdete základní recept od cukrářky Petry Stahlové, jehož soucástí jsou i dvě lahodné náplně. S tímto receptem se vám lahodné makronky z křehkého mandlového těsta plnené sladkým krémem určite podaří. 

Domácí výroba makronek může být náročná, ale obohacující cukrářská zkušenost. U nás na webu najdete spoustu receptů a návodů, které začátečníkům pomohou začít.

  • Klíčem k úspěchu je přesné odměření ingrediencí a správné promíchání těsta s bílky, které musí být ušlehané do určité konzistence.
  • Kdyby nakonec makronky byly přece jen nepovedené, nezoufejte. Nejde o litou buchtu na plech, kterou zvládne každý, makronky chtějí praxi.

Darujte makronky jako dárek

Makronky jsou také skvělým dárkem pro gurmány. Prodávají se v různých velikostech a baleních, což z nich činí elegantní a sofistikovaný dárek. Pokud je budete vyrábět jako dárek doma, zkuste být kreativní a krabičku na ně vyrobit.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč