Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak na makronky, aby se vždy povedly plus 11 receptů

Jak na makronky, aby se vždy povedly plus 11 receptů
ZDROJ: Heather Barnes, Unsplash

Makronky, křehká a barevná francouzské cukrátka. Díky svému elegatnímu vzhledu se staly základem sladké sekce občerstvení na luxusních večírcích, ale i svatbách. Nebudeme lhát, na přípravu budete potřebovat nemalou cukrářskou zručnost, ale s našimi recepty je zvládnete!

Původ makronek

Makronky jsou v Itálii známé již od 8. století, ale ve Francii se staly populárními až v období renesance. Teprve ve 20. století dostaly podobu, jakou známe dnes, tedy malých kulatých sendvičů z mandlové mouky s náplní z máslového krému, ganache nebo džemu.

  • Příchutí existuje nespočet, od populárního slaného karamelu, levandule, pistácie a růže a další.

Jak si udělat domácí makronky

Makronky se vyrábí ze směsi jemně mletých mandlí (mandlové mouky), moučkového cukru, bílků a krystalového cukru. Podle preferencí se do těsta přidává potravinářské barvivo.

  • Výsledné těsto se přes cukrářský sáček protlačí na plech nebo na speciální silikonovou podložku (formu) do tvaru koleček a před pečením se nechá odpočinout.

Níže najdete základní recept od cukrářky Petry Stahlové, jehož soucástí jsou i dvě lahodné náplně. S tímto receptem se vám lahodné makronky z křehkého mandlového těsta plnené sladkým krémem určite podaří. 

Domácí výroba makronek může být náročná, ale obohacující cukrářská zkušenost. U nás na webu najdete spoustu receptů a návodů, které začátečníkům pomohou začít.

  • Klíčem k úspěchu je přesné odměření ingrediencí a správné promíchání těsta s bílky, které musí být ušlehané do určité konzistence.
  • Kdyby nakonec makronky byly přece jen nepovedené, nezoufejte. Nejde o litou buchtu na plech, kterou zvládne každý, makronky chtějí praxi.

Darujte makronky jako dárek

Makronky jsou také skvělým dárkem pro gurmány. Prodávají se v různých velikostech a baleních, což z nich činí elegantní a sofistikovaný dárek. Pokud je budete vyrábět jako dárek doma, zkuste být kreativní a krabičku na ně vyrobit.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam