8 kulinářů Apetit pikniku, ze kterých se staly opravdové hvězdy

Čokoládové dortíky
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Amatérští kulináři z řad čtenářů Apetitu každý rok přijíždějí na piknik s domácími dobrotami, které připravili s obrovským nadšením a láskou. Mnozí z nich pak svůj koníček přemění na svou novou profesi. A jde jim to pořád skvěle! Vybrali jsme pro vás 8 kulinářských hvězd, které dodnes září.

Na Apetit pikniku každý rok objevujeme nové odvážné kulináře, kteří jdou s kůží na trh poprvé. Často je spojuje sen o vlastní kavárně, cukrárně či obchodě. Jednoduše touží po tom, aby ze stánků amatérských prodejců přešli do profesionální zóny. A mnohým se to podaří.

Seznamte se: 7 odvážných kulinářů 10. Apetit pikniku

Seznamte se: 7 odvážných kulinářů 10. Apetit pikniku

Více

Zavzpomínejte spolu s námi, kdo začínal jako kulinář na Apetit pikniku a koho dnes znají tisíce lidí a své poctivé dobroty úspěšně šíří do světa.

1. Čongrády

Poctivé paštiky podle dědečkova receptu ohromily návštěvníky 1. Apetit pikniku v Karlíně. Tomáš Babinec se svým týmem získal titul Nejlepší kulinář a dnes patří ke stálicím piknikové nabídky. Máme radost, že na Apetit pikniku nebude chybět ani letos.

2. Tři kopečky

V roce 2012 na 2. Apetit pikniku patřila Kateřina Kočičková k nejúspěšnějším kulinářům. Zmrzliny z jejího stánku se vyprodaly během pár hodin a o okurkovoginové se redakci ještě pár týdnů po pikniku zdávaly labužnické sny. V roce 2018 se Katka stala redaktorkou časopisu Apetit a své zmrzlinové nápady vydala jako kuchařku.

3. Mise en place

Na 5. Apetit pikniku se čtenářům poprvé představila blogerka Kamila Rundusová alias Kamura, která tehdy nabídla streetfood z jižního a centrálního Vietnamu. Dnes patří k oblíbeným gastronomickým hvězdám. Měla vlastní kulinářský seriál v České televizi a vydala tři pestrobarevné kuchařky.

4. Laskominy Zuzany Dvořákové

Milá cukrářka Zuzka se čtenářům časopisu Apetit poprvé představila v roce 2013. Na piknik přivezla své křehké francouzské makronky a minidezerty. Makronky nyní prodává jako profesionál a s časopisem pravidelně spolupracuje. Pekla pro něj například velkolepý narozeninový dort či roztomilé dortíky a čtenáře učila, jak připravit již zmíněné makronky.

5. Huhu chilli

Každý, kdo ochutnal jejich dobroty ze skleničky, si mohl spokojeně říct: „Mňam, to pálí!“ Na Apetit pikniku se poprvé objevili v roce 2014 a dnes mají rozjetý pořádně pikantní byznys plný pálivostí.

5 důvodů, proč si stáhnout aplikaci Dny Apetit

5 důvodů, proč si stáhnout aplikaci Dny Apetit

Více

6. Lelí's cupcakes

Hříšně dobré dortíky se objevily mezi kulinářskými stánky v roce 2014 stejně jako Huhu chilli. Lenka Hnidáková alias Lelí se raketovou rychlostí vyšvihla na post královny cupcaků, má vlastní obchůdek a napsala knihu o dortících. Spolu se svým manželem Kubou letos na Apetit pikniku nabídnou také vesmírné nanuky Lunar.

7. Mami, dej mi…

Na 5. Apetit pikniku se také poprvé objevil rodinný tým Mami, dej mi…, který nabízel božské přesnídávky pro děti. Během tří hodin se jim podařilo vyprodat celou nabídku 180 skleniček a o poslední borůvkovou přesnídávku se téměř strhla rvačka. Tomu říkáme skvělý start! Od roku 2016 Mami, dej mi… prodávají své dobrůtky ze skleničky jako profesionálové.

8. Naše kaše

Manželé Jana a David milují snídaně a nedají dopustit na zdravé a poctivé jídlo bez zbytečných vycpávek. Své vyladěné kaše, které jsou dnes už legendární, poprvé představili na Apetit pikniku v roce 2013. Tenkrát vyprodali stánek do poslední porce a od té doby s láskou a pečlivostí vymýšlí nové kombinace chutí, které jejich zákazníci opravdu zbožňují.

Kdo má letos šanci stát se novou gastronomickou hvězdou? Mrkněte se na sedm statečných kulinářů letošního Apetit pikniku.

10. Apetit piknik

19. června 2021 od 10 do 20 hodin
Park Grébovka, Praha 2
Facebooková událost 10. Apetit piknik

1. Dny Apetit

19.–27. června 2021
Facebooková událost 1. Dny Apetit
Aplikace Dny Apetit

Související články

Nakupujte se slevou až 40 % díky nové aplikaci Dny Apetit

Nakupujte se slevou až 40 % díky nové aplikaci Dny Apetit

Mějte všechny dobroty v kapse a protáhněte si Apetit piknik na celý týden. V mobilní aplikaci Dny Apetit na vás čeká více než stovka kuponů na slevy až 40 %, dárky a další výhodné nabídky. Některé z nich využijete přímo na Apetit pikniku,...
10. Apetit piknik už klepe na dveře
  • Tipy redakce

10. Apetit piknik už klepe na dveře

Oprašte tašky a košíky, další ročník našeho gastronomického festivalu a kulinárního trhu se blíží. A jako vždy bude doslova k nakousnutí. ...
Seznamte se: 7 odvážných kulinářů 10. Apetit pikniku

Seznamte se: 7 odvážných kulinářů 10. Apetit pikniku

Nadšení kulináři z řad našich čtenářů představují své nejmilejší dobroty. Pro mnohé z nich je Apetit piknik prvním krokem ke splněnému snu – vlastní cukrárně, kavárně či prodejně lahůdek. Podpořte je spolu s námi. Na jejich stáncích je vše...
Zero waste Apetit piknik: které prodejce navštívit?
  • Tipy redakce

Zero waste Apetit piknik: které prodejce navštívit?

Chcete 19. června v Grébovce na Apetit pikniku mlsat s minimem odpadu a ohledem k přírodě? Poradíme, co sbalit do piknikového koše a přidáme také pár tipů na stánky, které byste určitě neměli vynechat. ...
5 důvodů, proč si stáhnout aplikaci Dny Apetit
  • Tipy redakce

5 důvodů, proč si stáhnout aplikaci Dny Apetit

Mějte všechny dobroty v kapse a protáhněte si Apetit piknik na celý týden. S novou aplikací získáte výhodné slevy i dárky k nakousnutí, navíc se na pikniku neztratíte. Tady je 5 důvodů, proč si hned teď stáhnout aplikaci Dny Apetit do svého...
Kafe, zmrzka a prosecco: čím začne redakce svůj den?
  • Tipy redakce

Kafe, zmrzka a prosecco: čím začne redakce svůj den?

Pojďte s námi na piknik! Potkáme se v sobotu 19. června 2021 od 10 hodin ve vinohradském parku Grébovka, kde časopis Apetit pořádá svůj kulinární trh a gastronomický festival. Celá redakce už se nemůže dočkat, a tak si pro vás připravila...

Obchod Apetit