Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Borůvkový sorbet
Borůvkový sorbet
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Borůvkový sorbet

5/5 Počet hodnocení: 3
Do 20 minut Velmi snadné Na 1 litr

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 998 kcal
Bílkoviny 5 g
Sacharidy 236 g
Tuky 0 g
Vláknina 14 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Tenhle sorbet chutná jako léto samo. Můžete ho zkusit i z kanadských borůvek, ale chuť ani barva nebudou tak intenzivní. Do cukrového sirupu můžete navíc dát vylouhovat i koření nebo bylinky, zajímavá je kombinace borůvek, citronů a sušených kvítků levandule.

Suroviny

voda 200 ml
borůvky 450 ml
čerstvé či mražené
limetová šťáva
ze 3 limet

Postup

1

Připravte cukrový sirup. Do rendlíku dejte cukr s 200 ml vody a na středním ohni vařte, dokud se cukr nerozpustí. Potom ještě asi 5 minut povařte, sirup nepatrně zhoustne. Odstavte. 

2

Borůvky (pokud používáte mražené, nechte je předem trochu povolit), rozmixujte spolu s 3/4 teplého sirupu dohladka. Pokud je směs příliš hustá nebo málo sladká, dolijte trochou sirupu. Přidejte limetovou šťávu a promíchejte. Směs umístěte do lednice a nechte zcela vychladnout. 

3

Vychlazenou směs nalijte do zmrzlinovače a dejte umíchat. Podávejte ihned po umíchání (zmrzlina bude mít konzistenci točené), nebo nechte zatuhnout v mrazuvzdorné nádobě v mrazáku. 

4

Pokud zmrzlinovač nemáte, nalijte směs do mrazuvzdorné nádoby a uložte do mrazáku na-staveného na nejvyšší stupeň. Po 40 minutách vytáhněte: zmrzlina bude tuhnout po krajích, střed zůstane tekutý. Vidličkou důkladně rozrušte kraje směrem ke středu. Vraťte do mrazáku a opakujte po 30 minutách. V promíchávání pokračujte po půlhodinách, dokud zmrzlina nebude hladká a pevná. Proces tuhnutí trvá cca 4 hodiny.

Tento recept najdete v magazínu Apetit 2021/8 spolu s mnoha dalšími recepty

Autor: redakce Apetitu

Apetit 2021/8

Apetit magazín