Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo
Cheesecake brownies s jahodami
ZDROJ: Moje Gotowanie
sdílet:
4.6/5 Počet hodnocení: 50
Do 90 minut Velmi snadné Na formu o rozměrech 21 x 25 cm

Nutriční hodnoty (celý recept)

Energie 2500 kcal
Bílkoviny 60 g
Sacharidy 250 g
Tuky 150 g
Vláknina 15 g
Uvedené kalorické hodnoty pokrmů jsou pouze orientační a vychází z průměrných hodnot jednotlivých surovin.

Cheesecake brownies s jahodami jsou kombinací hříšně čokoládového brownie, neodolatelně krémového cheesecaku a šťavnatých jahod. Už jen popis v nás vyvolává intenzivní blahé pocity, co teprve kousek na talířku! Recept, který spojuje zdánlivě nespojitelné...

Suroviny

kypřicí prášek do pečiva 4 g
tmavá čokoláda 200 g
máslo 200 g
vejce 5 ks
nebo měkký tvaroh
škrob 20 g
kukuřičný
jahody 300 g
zbavené stopek

Postup

1

Troubu předehřejte na 175 °C. Formu 21 x 25 cm vyložte pečicím papírem. Mouku prosejte do hluboké mísy. Přidejte prášek do pečiva a dobře promíchejte. 

2

Čokoládu nalamte na menší kousky a vložte do žáruvzdorné mísy. Přidejte máslo. Mísu postavte na hrnec s trochou vroucí vody a za občasného míchání čokoládu s máslem zcela rozpusťte. Dobře promíchejte a dejte stranou mírně vychladnout.

3

Do velké mísy rozbijte 3 vejce, přidejte 130 g cukru a šlehejte ručním šlehačem, dokud nezískáte světlou, nadýchanou pěnu. Poté přidejte vychladlou čokoládu s máslem a promíchejte. Nakonec přidejte mouku s práškem do pečiva. Vše promíchejte stěrkou. Do formy nalijte asi ¾ čokoládového těsta.

4

Do misky rozklepněte dvě vejce, přidejte sýr, 160 g cukru a škrob. Vše promíchejte dohladka. Rovnoměrně nalijte na čokoládové těsto ve formě.

5

Cheesecake vrstvu ve formě poklaďte pomocí lžíce zbylým čokoládovým těstem a posypte jahodami. Ovoce jemně vtlačte do těsta. Vložte do trouby a pečte cca 60 minut. Nechte vychladnout ve formě na mřížce.

6

Cheesecake brownies s jahodami podávejte nakrájené na čtverečky.

Recept i fotografie převzaty z Moje Gotowanie.

Apetit magazín