Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Restaurace a bistra, které vás na výletě mile překvapí: Buchty plněné koprovkou i stánek na louce s pepřenkami

Průjezd 32
ZDROJ: Se souhlasem majitele
sdílet:

Ať už se v srpnu vydáte na sever nebo na jih, na malý výlet, nebo na větší túru, víme, kde se zastavit na dobré jídlo. Vybrali jsme pro vás šest míst, okolo kterých stojí za to naplánovat si celou trasu.

Průjezd 32 

Jen kousek před Brnem, ve vesnici, do které vede jen jedna cesta, ve dvoře polorozpadlého statku stojí stánek, za kterým stojí si zajet, ať už jezdíte po okolí na kole, nebo máte cestu autem kolem.  

 • Stánek Průjezd 32 má otevřeno jen o víkendech a je vyhlášený plněnými honzovkami – honzovými buchtami, do kterých tu třeba dostanete španělského ptáčka nebo koprovku. Jídlo je skvělé a servis na úrovni – pivo i limo dostanete do skla a jídlo na porcelán.

Skryt pre seznam
Buchta honzovka Průjezd 32
ZDROJ: Buchta honzovka Průjezd 32
Skryt pre seznam

Stánek Maliník a hospůdka Muhu 

Míříte-li na procházky nebo túry do Bedřichova, měl by být stánek Maliník váš výchozí bod, nebo cíl. Nebo obojí. Malý stánek s pár místy k sezení má skvělou nabídku sladkého i slaného. Ve stánku se pečou koláče, loupáky i chleba.

 • Fantastická je jejich žemlovka, kterou dělají právě z vlastních loupáků, vanilkového krému a sněhové čepice. Takovou jste nikdy nikde neměli! Dát si tu můžete ale třeba polévku, buřty na pivu nebo lokše s trhaným masem. 
 • A k tomu všemu pivo z libereckého pivovaru Kousek piva a jabloneckého pivovaru Volt.
 • Chcete-li si dát něco většího, seběhněte jen pár metrů pod kopec do hospůdky Muhu – kde vás překvapí nabídkou i příjemnou atmosférou. Tady vám bude dobře.
Skryt pre seznam
Stánek Maliník
ZDROJ: Stánek Maliník, Darina Sieglová
Skryt pre seznam

U fousatýho dítěte 

Hospoda na Slapech, která otvírá jen na 4 měsíce v roce, je vyhlášená dobrým pivem i jídlem i obsluhou. Otevřeno je od pátku do pondělí, přes den jsou v nabídce lehčí klasická jídla, která jsou nápaditá, ale zároveň chuťově čistá a vyladěná.

 • Třeba takový knedlík plněný trhanou kachnou – tenké bramborové těsto, hodně šťavnatého masa a kedlubnové zelí, které je tak akorát na skus.
 • Večer si můžete zajít na jídla, která už jsou víc k pivu a posezení: tatarák, hamburger, žebra, pomalu tažená masa... nebo třeba jen smažené plněné jalapeño papričky, které si tu sami plní sýrem, smaží v pivním těstíčku a místní si je nakupují nejen k pivu, ale i do krabičky domů.
 • Vyhlášený je tu nedělní rostbíf, na který si místní dělají s dostatečným předstihem rezervaci.
Skryt pre seznam
U fousatýho dítěte
ZDROJ: U fousatýho dítěte, Darina Sieglová
Skryt pre seznam

Bistro Čtyřka 

Krásné místo v samém srdci Vysočiny v Novém Městě na Moravě je bistro i hospoda v jednom. Obdivovat budete nádherná kamna z Itálie, na kterých stojí hrnce plné skvělého jídla. Kuchyň v pravém slova smyslu tohle bistro nemá, vše se vydává z kamen a pultu, kolem kterého při příchodu projdete.

 • Můžete si tak hned vše prohlédnout a rozhodnout se podle toho, co vás chytí za nos i za srdce. A voní to tu opravdu skvěle: polévky, omáčky, řízky, bramborové placky, kuřátka, sekaná… V nabídce je nejen skvělé pivo, ale také „coca-cola“ vlastní výroby, která je bez kofeinu i se sníženým obsahem cukru, a tak ji bez okolků můžete dát i dětem.
 • Dospělí zase mohou ochutnat některou z vlastních pálenek a na doma si můžete odvézt paštiky, salámy, klobásky nebo sýry to vše navíc z vlastní nebo lokální produkce. 
Skryt pre seznam
Bistro Čtyřka
ZDROJ: Knedlík s vejci, Darina Sieglová
Skryt pre seznam

Karlštejn 34 

Výlet na Karlštejn může znamenat nejen výlet za kulturou, ale i za skvělým jídlem! V podhradí je totiž krásná kavárna Karlštejn 34, která mezi všemi guláši a svíčkovými omáčkami působí trochu jako zjevení – pečou si vlastní chleba, bagety, focacciu, loupáky, skørnuty, koláče a z kváskového těsta dělají navíc nejen pizzu, ale také několik druhů gruzínské chačapuri.  

 • A jako bonus pečou i portugalské pasteis de nata (mají je opravdu skvělé!).
 • V nabídce je toho ale daleko víc – vlastní sirupy, limonády, sušenky…
 • Posedět můžete uvnitř nebo na zahrádce, kde probíhají nejrůznější kulturní akce. 
Skryt pre seznam
Karlštejn 34
ZDROJ: Karlštejn 34, Darina Sieglová
Skryt pre seznam

Obžerstvení u kostela 

Jste-li v okolí Berouna, musíte si udělat výlet do Obžerstvení u kostela. Stánek nemůžete minout – stojí uprostřed louky a společnost mu dělá právě jen starý kostelík. Otevřeno je celý týden a dát si tu můžete pivo, limo, polévku, hot dog, zapečený chléb, pepřenky nebo třeba oblíbený Míša dezert. 

 • A protože jste na louce, můžete tu pohodlně strávit celé odpoledne, ať už povalováním se na dece nebo cachtáním se v nedaleké Berounce. Pokud byste si chtěli udělat túru, jen kousek je pivovar Chříč. 
Skryt pre seznam
Obžerstvení u kostela
ZDROJ: Obžerstvení u kostela
Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové
 • Jak na to

Tajemství al dente aneb Jak uvařit těstoviny jako Italové

Italové mají k vaření těstovin velmi odpovědný přístup. Správně uvařené těstoviny jsou totiž „al dente“ – tedy tak, aby byly na skus pevné. Pokud jsou měkké a nekladou při skousknutí žádná odpor, někde jste udělali chybu. Jestli chceste...
Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů
 • Zdraví a výživa

Doba plastová: Které potraviny obsahují nejvíce mikroplastů

Mikroplasty jsou všechny plastové částečky nejrůznějších velikostí menší než pět milimetrů.  Vznikají rozkladem plastů a pronikají i do potravního řetězce. Podle nedávné studie bylo na přítomnosti mikroplastů pozitivně testováno 90 %...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč