0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jezte pravidelně těchto 10 potravin a za měsíc se budete cítit a vypadat lépe než kdykoli předtím

žena v kuchyni
ZDROJ: Unsplash
sdílet:

Poměrně odvážné tvrzení, že ano? Ale věřte tomu, že některé potraviny mohou s tělem udělat divy. Každá z nich v těle podporuje potřebné funkce. Půjde vám lépe hubnut a vaše pleť bude zářit! Mnohem lepší než vyhazovat peníze za doplňky stravy a drahé krémy.

ČERVENÁ ŘEPA
Plná potřebných minerálů. Působí protizánětlivě a jako antioxidant. Posiluje imunitní systém a má detoxikační účinky. K svačině s ní naplňte křupavou bagetu (recept).

MRKEV
Skvělá pro vysoký obsah karotenoidů, které posilují imunitní systém. Ochutnejte těstoviny s karotkovým krémem (recept).

BROKOLICE
Je bohatá na celou řadu antioxidantů, vitaminy C a E, kyselinu listovou a železo. Dejte si brokolicovou polévku s nivou (recept).

ČESNEK
Posiluje srdce a krev. Má antibakteriální, protiplísňové a protivirové účinky. Pomáhá také snižovat krevní tlak. Obsahuje allicin, o kterém se mluví v souvislosti s bojem proti rakovině. Zakousněte se do česnekové pizzy (recept).

ZÁZVOR
Stimuluje imunitní systém a krevní oběh. Jak ho mít stále po ruce? Připravte si kandovaný zázvor a zázvorový sirup (recept).

PARA OŘECHY
Obsahují skvělou kombinaci posilujících živin: vitamin E, selen a vitaminy skupiny B. K tomu, abyste z nich načerpali to nejlepší, jich nemusíte jíst mnoho. Stačí i dva tři oříšky denně. Přidejte je do kakaové bábovky (recept).

GRAPEFRUIT
Má posilující účinky a urychluje hojení ran. Působí antisepticky a antibakteriálně. Napijte se džusu a upečte kachnu na grapefruitu (recept).

BRUSINKY
Jsou dobře známé především ženám při prevenci a léčbě infekcí močových cest. Bojují také proti plísním a mají antivirové vlastnosti. Dokonale dochutí grilovaný kozí sýr (recept).

BORŮVKY
Jsou bohaté na antioxidanty. Upečte si je v tvarohu (recept).

LISTOVÉ SALÁTY
Hlávkový salát a pikantní listové odrůdy, jako je čekanka a endivie, stimulují játra, a tím přispívají k detoxikaci organismu. Většina salátů obsahuje cenné množství vitaminů, minerálů a antioxidantů. Chuť křehkých salátů zvýrazní aromatický ančovičkový dip (recept).

Zdroj: Apetit, Health, Healthline

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč