10 potravin, po kterých se budete cítit skvěle

sdílet:
Naplňte si nákupní tašku těmito 10 potravinami, a budete se cítit a vypadat lépe než kdykoli předtím.
ČERVENÁ ŘEPA Plná potřebných minerálů. Působí proti rakovině, protizánětlivě a jako antioxidant. Posiluje imunitní systém a má detoxikační účinky. K svačině s ní naplňte křupavou bagetu (recept).

MRKEV Skvělá pro vysoký obsah karotenoidů, které posilují imunitní systém. Ochutnejte těstoviny s karotkovým krémem (recept).

BROKOLICE Chrání před rakovinou a je bohatá na celou řadu antioxidantů, vitaminy C a E, kyselinu listovou a železo. Dejte si brokolicovou polévku s nivou (recept).

ČESNEK Posiluje srdce a krev. Má antibakteriální, protiplísňové a protivirové účinky. Pomáhá také snižovat krevní tlak. Obsahuje allicin, o kterém se mluví v souvislosti s bojem proti rakovině. Zakousněte se do česnekové pizzy (recept).

ZÁZVOR Stimuluje imunitní systém a krevní oběh. Jak ho mít stále po ruce? Připravte si kandovaný zázvor a zázvorový sirup (recept).

PARA OŘECHY Obsahují skvělou kombinaci posilujících živin: vitamin E, selen a vitaminy skupiny B. K tomu, abyste z nich načerpali to nejlepší, jich nemusíte jíst mnoho. Stačí i dva tři oříšky denně. Přidejte je do kakaové bábovky (recept).

GRAPEFRUIT Má posilující účinky a urychluje hojení ran. Působí antisepticky a antibakteriálně. Napijte se džusu a upečte kachnu na grapefruitu (recept).

BRUSINKY Jsou dobře známé především ženám při prevenci a léčbě infekcí močových cest. Bojují také proti plísním a mají antivirové vlastnosti. Dokonale dochutí grilovaný kozí sýr (recept).

BORŮVKY Jsou bohaté na antioxidanty. Upečte si je v tvarohu (recept).

LISTOVÉ SALÁTY Hlávkový salát a pikantní listové odrůdy, jako je čekanka a endivie, stimulují játra, a tím přispívají k detoxikaci organismu. Většina salátů obsahuje cenné množství vitaminů, minerálů a antioxidantů. Chuť křehkých salátů zvýrazní aromatický ančovičkový dip (recept).
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit