0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dezert na neděli: žloutkové věnečky

Žloutkové věnečky
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Vyzkoušejte klasiku! Naučíme vás božské věnečky z odpalovaného těsta s odlehčeným žloutkovým krémem a čerstvými jahodami. Poradíme vám, jak na těsto, krém i správnou polevu. S našimi recepty to zvládnete!

Že jste si žloutkové věnečky ještě nikdy neupekli? Pak je nejvyšší čas se do nich pustit. Odpalované těsto není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Poradíme vám, na co si dát pozor, aby se vám povedlo. A k tomu prozradíme ty nejlepší obměny náplně.

Nejlepší suroviny

  • Vejce. Žloutky mají v krému hlavní roli; vyplatí se proto koupit biokvalitu. O pravosti biovajec se v obchodě lehce přesvědčíte – musí mít na sobě razítko začínající číslicí 0.
  • Vanilka. Pro tentokrát zapomeňte na vanilkovou esenci a investujte do pravé vanilky – z lusku špičkou nože vydlábněte vnitřek a povařte ho v mléce. Vanilkový lusk mívají v hypermarketech v oddělení koření; stojí kolem padesátikoruny. Sázkou na jistotu jsou kořenářství.
  • Šlehačka. Smetanu ke šlehání kupte tu nejtučnější, co seženete (doporučujeme 40% ). Vyšlehejte ji dotuha a už do ní nepřidávejte žádný cukr.

žloutkové věnečky

Obměny krému i odpalovaného těsta

  • Klasická varianta. Klasický žloutkový krém se nedělá se šlehačkou, ale s máslem. Na krém použijte stejné množství všech surovin, do zchladlého krému pak místo šlehačky přimíchejte 100 gramů změklého másla a 1–2 lžíce rumu.
  • Nejrychlejší varianta. Sáhněte po ní, když nemáte času (a peněz) nazbyt. Podle návodu na obalu uvařte jeden vanilkový pudink a zchladlý utřete se 100 g změklého másla.
  • Těsto pro slané náplně. Odpalované těsto můžete plnit i naslano – paštikou, ochuceným žervé, lososem – v základním rozpisu na těsto ovšem nahraďte vodu mlékem.
  • Polevy. Místo cukru můžete na věnečky použít polevy.

Ochutnejte žloutkové věnečky podle receptu šéfcukrářky Kateřiny Fornůskové.

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
  • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
  • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč