0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pohádková kuchařka s povídkami přináší recepty živé stravy

Pohádková kuchařka s povídkami přináší recepty živé stravy
sdílet:
Nová kuchařka pro děti a dospělé kombinuje pohádkové příběhy s živými recepty. Čtenáři si tak mohou projít pohádkovým světem a společně s bohyní Živou, která je jejich průvodkyní, uzdravit a oživit všechny pohádky. Zároveň se děti mohou vydávat na zázračné mise a zjišťovat, jaké zdravé dobroty nabízí jejich okolí.

Zaujala vás tato kuchařka? Pokud patříte mezi milovníky interaktivních knih, rozhodně bude podle vašeho gusta. Kniha má za úkol čtenáře zapojit nejen do přípravy receptů, ale i do dalších drobných aktivit. O netradiční kuchařce jsme mluvili s jednou z autorek Blankou Fišerovou.

Mohla byste nám přiblížit, zda jde spíše o pohádkovou knihu, nebo o kuchařku?
Jde o obojí. Jak procházíte pohádkovým světem, setkáváte se s různými pohádkovými příběhy a objevují se i témata pro zdravé recepty.

V čem je výjimečná?
Nevím, jestli jsem dostatečně prozkoumala českou knižní nabídku v tomto ohledu, ale každopádně jsem nenašla podobný koncept, který by kombinoval pohádkové vyprávění s recepty v takovéto podobě.

Kdo vymýšlel recepty?
Vznikaly ve spolupráci s jejich autorkou Zuzanou Lužnou, která se živou stravou dlouhodobě zabývá a popularizuje ji.

Pro koho je psaná?
Při tvorbě příběhů jsem vycházela z vlastní zkušenosti, protože jsem díky Zuzaně krok za krokem začala objevovat bohatství živé stravy. Říkala jsem si, že v takové pozici objevitelů jsou nejen děti, ale také dospělí, kteří se také mohou chtít se světem živé stravy seznámit. Je určená dětem, protože je hravá, ale zároveň myslíme i na dospělé. Nabízíme jim možnost, aby se třeba nadchli pro společnou aktivitu s dětmi a jednoduché recepty si s nimi vytvořili. Zároveň je kniha plná fantazie. Díky ilustracím Hany Mičkové se dá číst jako samostatný příběh, probouzí čtenáře k dalšímu rozvíjení nápadů a obrazů.

Je určena pouze pro ty, kteří preferují rostlinnou stravu?
Kniha je určená všem, kdo si chtějí oživit jídelníček. Pro nás je to jedna z mnoha cest, která se nabízí, když přemýšlíme o zdravějším způsobu stravování. Bude skvělé, když se děti i dospělí inspirují, když začnou přemýšlet nad tím, jaké jsou možnosti, co nabízí příroda. Vycházíme z naší vlastní lásky a úcty k přírodě, zvířatům a samozřejmě k dětem, i k člověku jako takovému. Zároveň ale nechceme dogmaticky tvrdit, že to je jediná možná cesta. Každý má možnost prozkoumat a rozhodnout se, co mu vyhovuje.

Proč bychom si ji měli koupit?
Jak už jsem zmínila, kniha v takové podobě v české knižní nabídce není, chtěly jsme přijít s něčím novým. Kromě originálního konceptu nabízí i výjimečné zpracování. Bude mít 160 stran a 15 malých knížeček s recepty, které se budou moci samostatně používat a z knihy vyndat. Výtvarnice pracuje s linoryty, které dále digitálně zpracovává do výsledných ilustrací. Knihu budeme tisknout ofsetem a bude ručně knihařsky zpracovaná. Záleží nám na tom, aby vzniklo hmatatelné, jedinečné dílo – jak obsahem, tak i formou.

Jak můžeme zrodu knihy pomoci?
Pomoci můžete tak, že si knihu nebo jiné odměny předplatíte v právě probíhající crowdfundingové kampani, která potrvá do 17. dubna. Nabízíme knihu za výhodnější cenu, limitovanou edici s ochutnávkou superpotravin, možnost účasti na křtu pro uzavřenou společnost s velkým živým rautem a propojením s inspirativními lidmi, také kurzy živé stravy Zuzky Lužné za výhodnější ceny. Snažily jsme se, aby si odměnu našli i lidé, kterým se naše myšlenka líbí, ale knihu by sami nevyužili. A samozřejmě nás nejvíce bude těšit, když se myšlenka Živého prince bude šířit dál, když si lidé budou vážit darů přírody a dokážou je v rozumné míře zužitkovat.

Přispějte ke vzniku originální pohádkové kuchařky! Pomoci můžete na tomto linku: bit.ly/hithitzivyprinc.

Související články

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč