Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Restaurace nabízí jídlo zdarma hostům s váhou nad 158 kg. Čelí kritice

Burger
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

V Americe běžně najdete zážitkové restaurace s různými tématikami od věznice po oblíbené seriály. Restaurace Heart Attack Grill v Las Vegas je ve stylu nemocnice, čímž už tak vzbuzuje kontroverzi. Vlnu nevole majitelé podniku zvedli hlavně potom, co přišli s ‚výhodnou‘ akcí – pro obézní lidi jídlo zdarma.  

Číšníci převlečení za lékaře, servírky za zdravotní sestry. Hosté se zde mají cítit jako pacienti. Oblíbený koncept ve městě nyní čelí vlně kritiky kvůli tomu, že nabízí lidem nad 158 kg jídlo zdarma. Na sociálních sítích se šíří videa, na nichž lidé trpící obezitou stojí před restaurací frontu.

Podle kritiků je nabídka zdraví nebezpečná a podporuje obezitu, proti které se snaží Amerika bojovat například tím, že v některých státech (například Kalifornie) je povinné uvádět u každého jídla nutriční hodnoty.

Tohle se může stát jen v Americe  

Jeden uživatel napsal: „Pouze v Americe může fungovat restaurace s názvem Heart Attack Grill. Můj přítel dostal burger se 40 plátky slaniny. Co to má být? To je důvod, proč tolik Američanů trpí obezitou a umírá na srdeční choroby.

Restaurace mimo jiné nabízí například speciální Octuple Bypass Burger, který obsahuje téměř pět tisíc kilo kalorií. Zatímco pacienti, kteří nejsou schopni dojíst, jsou vystaveni trestu naplácáním, ti, co obrovské porce dojedí, jsou na invalidním vozíku odvezeni do auta. 

V souvislosti s konzumací jídla podávaného touto restaurací bylo údajně hlášeno několik případů žlučníkových záchvatů a dalších zdravotních obtíží. Navzdory opakované kritice a stížnostem, Heart Attack Grillu negativníí zájem v rámci marketingové strategie prospívá. 

Zdroj: BBC, The Indian Express

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Jarmila Černá

Apetit magazín

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?

Ne vše staré je špatné, což jistě platí o retro sladkostech. Některé z nich přežily obě války, minulý režim i jeho pád a pár z nich dokonce vstoupilo do nového tisíciletí, jiné jsou již jen mlhavou vzpomínkou, kterou si naše paměť...