Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak restartovat tělo: Každé jídlo musí obsahovat sacharidy, bílkoviny a zdravé tuky, říká nutriční specialistka Maria Rodriguez

Zdravé jídlo
ZDROJ: Getty Images
sdílet:

Období svátků je časem radosti, oslav a požitkářství. Při přechodu do nového roku se však často cítíme trochu ospalí a potřebujeme nový příval energie. Pojďme se podívat na postřehy známých dietologů, kteří radí, jak po vánočních svátcích znovu nastartovat své tělo.

Rozumné stravování - Susan Johnson

Dietoložka Susan Johnson zdůrazňuje význam uvědomělého stravování. "Po svátcích je nezbytné znovu se napojit na signály hladu a sytosti, které vám dává vaše tělo," radí. "Udělejte si čas na vychutnání každého sousta a zaměřte se na chutě a textury. Tento jednoduchý postup vám pomůže zbavit se přejídání a navázat zdravější vztah k jídlu." 

Hydratace - James Mitchell 

Odborník na výživu James Mitchell, zdůrazňuje, jak moc je důležitý pitný režim. "Hydratace je často opomíjena, zejména v období svátků," poznamenává. "Poté, co si dopřejete smažená jídla a alkohol, dejte si obzvlášť záležet na pitném režimu. Správná hydratace podporuje trávení, pomáhá odplavovat toxiny a dodává energii." 

Zařaďte do jídelníčku potraviny s vysokým obsahem živin - Emily Patel: 

Dietoložka Emily Patel doporučuje zařadit do jídelníčku po svátcích potraviny bohaté na živiny. "Zaměřte se na celozrnné pečivo, ovoce, zeleninu a libové bílkoviny." navrhuje. "Tyto potraviny poskytují základní vitamíny a minerály, napomáhají procesu zotavení a podporují celkovou pohodu organismu." 

Vyvážená jídla - Maria Rodriguez:

Nutriční specialistka Maria Rodriguez zdůrazňuje význam vyvážených jídel. "Snažte se, aby každé vaše jídlo obsahovalo sacharidy, bílkoviny a zdravé tuky," radí. "Tento vyvážený přístup pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi, zabraňuje energetickým kolapsům a udržuje na uzdě chutě." 

Fyzická aktivita - Mark Turner: 

Odborník na fitness výživu Mark Turner zdůrazňuje roli pohybu při restartování organismu. "Pravidelná fyzická aktivita je klíčem k nastartování metabolismu a spálení prázdninových kalorií," zdůrazňuje. "Najděte si aktivitu, která vás baví, ať už je to svižná procházka, cvičení v posilovně nebo zábavná lekce fitness, a zařaďte ji do svého týdenního režimu." 

Rady těchto renomovaných dietologů poslouží jako průvodce restartem organismu. Pokud se budete stravovat s rozvahou, hýbat se, dodržovat pitný režim a upřednostňovat potraviny bohaté na živiny, brzy se vám vrátí energie do žil!

Zdroje: Effect of the Holiday Season on Weight Gain: A Narrative Review, Maria Rodriguez - Whole Body Reset Diet, Healthy, Healthy magazín

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín