Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Bez potřísněné košile a přesto si užít každé sousto aneb Jak správně jíst burger?

Muž jí hamburger
ZDROJ: Unsplash
sdílet:

Sendvič, ze kterého všechno cenné vypadne ven, si užije málokdo. Stejně nelibá je také představa šťávy zatékající po rukách do rukávů. Mnozí si proto burger radši ani nedají. A to je škoda. Možností, jak se popasovat s lahodným vrstveným hamburgerem plným masa, zeleniny a omáček, je hned několik. Tak vzhůru do (čisté) práce!

Jak sníst a vychutnat si hamburger bez nepořádku a fleků na oblečení? Jde to. Někdy s trochou cviku, ale jde.

  • Pečlivě si vyhrňte rukávy dříve, než vezmete burger do rukou.
  • Použijte obě ruce. Ano, hamburger držte pevně oběma rukama, ideálně jistěte prsty i zadní část, aby se nerozpadal. Snadněji tak budete mít každé sousto pod kontrolou.
  • Burger v žemli jezte od okrajů ke středu. Tímto způsobem můžete lépe zachytit vypadávající složky.
  • Použijte papírový obal, alobal nebo ubrousek, které obalíte kolem sendviče. Pomohou vám zachytit šťávu i omáčky (a zabránit tak potřísnění šatstva) a zároveň udrží burger pohromadě.
  • Před prvním soustem burger lehce stikněte. Jednotlivé složky burgeru se tak rovnoměrněji rozloží.
  • Burger během jídla neodkládejte. Když burger držíte v rukou až do úplného snědení, máte lepší kontrolu nad jeho soudržností.
  • Připravte se na šťávy. U šťavnatých burgerů se jen těžko vyhnete ušpinění rukou. Počítejte s tím a mějte po ruce dostatečnou zásobu papírových ubrousků nebo kuchyňských papírových utěrek!

Na světě žije řada milovníků burgerů, kteří přísahají, že nejlepší je hamburger před prvním zakousnutím otočit vzhůru nohama a jíst obráceně. Můžete také odklopit vrchní část bulky a pustit se do burgeru příborem. Zamezíte tím případnému stresu ze zamazaných rukou a potřísněného oděvu. Vrchní část také krájejte nebo jednoduše přikusujte. 

Zdroj informací: časopis Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

KVÍZ: Poznáte podivné pokrmy a jídla s krkolomnými názvy?
  • Kvízy

KVÍZ: Poznáte podivné pokrmy a jídla s krkolomnými názvy?

Už jste někdy slyšeli například názvy hákarl, chačapuri, casu marzu? Pokud jste zvídaví milovníci netradičních chutí, pak je tu pro vás náš kvíz. Vyzkoušejte si, jak dobře se vyznáte v krkolomných názvech! Třeba vás překvapí, kolik...