0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Odborník na asijskou kuchyni strýček Roger kritizuje Jamieho Olivera a další slavné kuchaře

Uncle Roger
ZDROJ: Albin Olsson/Wikipedia
sdílet:

I mistr tesař se někdy utne. Tak by mohl znít podnázev youtubových videí z produkce odborníka na asijskou kuchyni strýčka Rogera, který recenzuje kulinářské umění kuchařských celebrit. Výkřik zděšení haiya uslyšíte nesčetněkrát, Uncle Roger si servítky rozhodně nebere.

Britský Komik Nigel Ng alias Uncle Roger pochází z Malajsie a je řadu let úspěšným stand-up komikem. Hvězdou sociálních sítí se stal až potom, co se proslavil na YouTube jako Uncle Roger. Jeho kanál, kde s notnou dávkou humoru kritizuje kuchaře snažící se připravit tradiční vietnamská, čínská, korejská či indonéská jídla, sledují milióny lidí. K dnešnímu dni má pět a půl milionu odběratelů.

Prudérní boomer Roger 

Nigel se v něm objevuje jako postava strýčka Rogera, který nevěřícně vykřikuje a kroutí se při sledování kulinářských faux-pas slavných kuchařů. Na paškál si s oblibou bere Jamieho Olivera, Mattyho Mathesona i Gordona Ramsayho. Mezi jeho nejpopulárnější recenze patří smažená rýže, polévka ramen a butter chicken.

Smažená rýže jako nemesis britských kuchařů 

Zdá se, že největší problém mají kuchaři právě se zdánlivě jednoduchým pokrmem složeným z pár základních surovin. Přípravu smažené rýže si Uncle Roger bere velmi osobně, a tak nešetří ani sprostými slovy. Kuchaře téměř s nenávistí v očích nabádá ke koupit pánve wok, videa Jamieho Olivera málem několikrát nepřežil.

Hlava strýčkovi Rogerovi končí v dlaních kvůli tomu, že Jamie smaží jarní cibulku, přidává do rýže chilli džem nebo vodu. Oči se mu protáčejí ale i z Mattyho Mathesona, který do butter chicken slibuje hrnek smetany, místo toho však do hrnce lije litr mléka. ‚Haiyaaa!‘, křičí jako raněné zvíře Uncle Roger.

Strýček Roger rozesmívá miliony lidí na světě svými nadsazenými, vtipnými a sarkastickými reakcemi se stereotypním asijským přízvukem a chováním prudérního boomera. Svým fanouškům říká neteře a synovci, což je narážka na početnost a soudržnost asijských rodin, takže kromě toho, že si dělá legraci z (jak sám říká) ‚bílých mužů‘, paroduje zároveň i čínskou, vietnamskou i indonéskou kulturu.

Zkušený stand-up komik

Ačkoli Nigel nejvíce proslul díky své postavě strýčka Rogera, stand-up komedii se věnuje už od roku 2011.

  • V roce 2019 dokonce získal prestižní cenu pro nejlepšího nováčka festivalu Edinburgh Fringe.
  • V témže roce opustil svou práci datového analytika a začal se komedii věnovat na plný úvazek.
  • O rok později předskakoval slavného komika Kena Jeonga na jeho prvním evropském turné.
  • V roce 2020 zcela vyprodal týdenní představení v londýnském divadle Soho. 

Nápad vytvořit postavu strýčka Rogera ale nebyl jeho. Původně s ním přišla jeho komediální partnerka Evelyn Moko, která postavu vytvořila pro svůj připravovaný sitcom. Mělo jít o charakter nevrlého může středního věku pocházejícího z Kantonu.

Zdroje informací: YouTube Uncle Roger, The Sun

Související články

Autor: Karolína Waberová

Apetit magazín

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?
  • Kvízy

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí...
Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník
  • Suroviny

Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník

Sezóna jedlých kaštanů právě vrcholí. Pokud si chcete pochutnat na těch skutečně čerstvých, vyrazte pro ně co nejdříve do obchodu, nebo ještě lépe do "kaštanek". Jestli si s nimi nevíte rady, přinášíme několik tipů jak je skladovat i...
Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč