Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Menu jako na vídeňském plese v Opeře: Recept na Tafelspitz se špeclemi, štrúdl z kavárny Savoy a další dobroty

Menu jako na vídeňském plese v Opeře: Recept na Tafelspitz se špeclemi, štrúdl z kavárny Savoy a další dobroty
ZDROJ: Apetit

Vídeňský ples v opeře se blíží, letos velkolepá událost připadá na 20. ledna. Kromě skvělého orchestru se pozvaní každoročně těší na vybrané delikatesy, které zahrují mezinárodní, ale především lokální rakouskou kuchyni! U této příležitosti jsme pro vás připravili celé vídeňské menu.

Vídeňský ples má v Rakousku dlouholetou tradici, která sahá až do 18. století. První zaznamenaný ples se konal v roce 1747 v Redoutensaalu, velkém tanečním sále v paláci Hofburg ve Vídni. V té době se plesů účastnili především příslušníci aristokracie a vyšší společenské třídy a často se konaly při příležitosti oslav významných událostí nebo milníků.

  • Postupem let se vídeňské plesy stávaly stále významnější a honosnější událostí, které se zúčastňovalo mnoho významných rodin a osobností. Plesy sloužily také jako příležitost pro aristokracii k navazování kontaktů a známostí, stejně jako pro mladé lidi k seznámení a případnému nalezení partnera.
  • Postupem času se vídeňské plesy začaly spojovat s bohatým hudebním a kulturním dědictvím města a s jeho pověstí centra vyšší společnosti.
  • Mnoho slavných skladatelů, jako například Johann Strauss II, psalo hudbu přímo pro vídeněské plesy.

Ve 20. století se vídeňské plesy dále vyvíjely a získávaly na popularitě. Dnes je jednou z nejznámějších a nejprestižnějších plesových akcí na světě, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Součástí plesu je obvykle honosný zahajovací ceremoniál, velkolepý průvod hostů, řada různých tanečních vystoupení a živá hudba nejznámějších rakouských orchestrů, ale i skvělé jídlo!

Na čem si na vídeňském plese pochutnáte?

Na plese si hosté mohou pochutnat na nejrůznějších lahůdkách, které zahrnují jak tradiční rakouská jídla, tak modernější mezinárodní pokrmy.

  • Jedním z nejoblíbenějších pokrmů podávaných na vídeňském plese je vídeňský řízek, který se často podává s brusinkovou omáčkou a bramborovým salátem.
  • Dalším tradičním rakouským jídlem, které se na plese běžně podává, je Tafelspitz, pokrm z hovězího masa vařený se zeleninou a podávaný se smetanovou omáčkou.
  • Pro mlsné jazýčky je v nabídce také výběr tradičních dezertů, včetně dortu Sachr a štrůdlu.
  • Kromě tradičních rakouských jídel se podává sushi, ústřice nebo jiné mořské plody a různé masové i vegetariánské pokrmy.

Menu jako na plese v opeře

Jaké pochoutky se budou na plese v opeře podávat se nedozvíme, žádné menu není zveřejněné a bude součástí pozvánky pro vybrané hosty. Inspirovali jsme se ale tím, co víme a připravili pro vás několik jídel, díky kterým si můžete slávu vídeňského plesu připomenout.

Zdroj info: Amazing Austria, Concert Vienna, Austria info, Lonley Planet