Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

11 skvělých receptů, jak připravit brambory na sladko

11 skvělých receptů, jak připravit brambory na sladko
ZDROJ: Apetit

Vyzkoušejte brambory na sladko v tradičních i méně známých receptech, kde byste je třeba ani nečekali. Naučíme vás, jak na dokonalé bramborové těsto. Máme také spoustu tipů, jak z něj vykouzlit skvělé pokrmy z vařených brambor – od šišek přes taštičky a knedlíky až po natřásanku.

Brambory jsou jednou nejvděčnějších surovin. Sáhnete po nich, když lednice zeje prázdnotou, nebo když zkrátka nevíte, co uvařit. Nenechte se však omezit jen na slané variace a zkuste připravit lahodný oběd na sladko. Věřte, že rodina bude mít radost a děti dvojnásob.

Osvojte si základní bramborové těsto

Není základem všem bramborových pokrmů, ale většiny rozhodně, proto se vyplatí jej zařadit do rodinné kuchařky. Na základní bramborové těsto budete potřebovat moučné brambory, vejce, sůl a hrubou mouku nebo dětskou krupičku.

Skryt pre seznam

Sladké knedlíky a šišky z bramborového těsta

Začneme rovnou nejčastějšími recepty z bramborového těsta. Kombinaci vláčných vařených brambor s lahodným ovocem jsme se naučili od našich babiček a prababiček a bramborové knedlíky mají v našem jídelníčku stále své čestné místo. Oprávněně, neboť jde o zaručeně chutný víkendový oběd. Nemusíte se omezovat jen na právě dostupné ovoce, ale použít můžete klidně zásoby z mrazáku.

Koblížky, taštičky a další speciality z brambor

Hledáte inspiraci nejen na oběd, ale i na dezert? Bramborové těsto, nebo jen strouhané brambory vám skvěle poslouží i při přípravě sladkého moučníku ke kávě. Brambory dodají pokrmu vláčnost a jemnost.

I když bramborové těsto není tak jemné jako klasické taštičkové, tak v případě povidlových taštiček sypaných perníkem jsou brambory jasná volba, jelikož v kombinaci s povidly tvoří bezkonkurenční tandem.

  • Pokud máte rádi šneky a motance se sladkou náplní, pak rozhodně nesmíte minout recept na šneky s ořechy a rumovou polevou.
  • Chcete znát recept na extra snadný dezert z brambor? Krkonošskou natřásanku připravovaly naše babičky jako rychlý, supersnadný a lahodný moučník z brambor a jablek. 

Zdroj informací: Apetit

Skryt pre seznam