Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

3 tipy na Halloweenské filmy z dílny Tima Burtona

3 tipy na Halloweenské filmy z dílny Tima Burtona
sdílet:

Tento týden jsme články Apetitu věnovali dýním a Halloweenu. Proto vám chceme připomenout 3 tipy na filmy, u kterých se budete trochu bát, hodně smát, ale především u všech budete mlsat skvělé tematické dobroty.

Jedinečný Tim Burton

Do širokého podvědomí se dostal Tim Burton natočením Batmana v roce 1989. Je těžké vybrat jen jeden film s hallowenskou, potažmo strašidelnou tématikou z výtvarné dílny tohoto režiséra, scénáristy a básníka z Kalifornie. A tak vám přinášíme tipy na tři snímky, které k Halloweenu patří stejně jako dýně a převleky.

Náš tip: Připravte si také netopýří krekry a pomazánku z červené řepy podle našeho video receptu

Skryt pre seznam

Beetlejuice (1988)

O rok dříve, než byl natočen Batman, se Tim Burton spojil s Michaelem Keatonem a společně vytvořili nezaměnitelného Beetlejuice, samozvaného bio exorcistu. Tato filmová komedie snoubí prvky fantasy, horroru a přehlídku neuvěřitelných masek, pod kterými hlavní herecké osobnosti jen těžko poznáte.

  • Oscara tento snímek získal právě za práci maskérů a maskérek.
  • Vytvořte si sladký a čokoládový hřbitov i vy, jen dejte pozor, aby i vám Beetlejuice neunikl.

Ukradené vánoce (1993)

V roce 1993 vznikl dnes již kultovní loutkový animovaný muzikál s názvem Tim Burton's The Nightmare Before Christmas, v českém překladu známé pod názvem Ukradené Vánoce. Režíroval ho animátor Henry Selick, předlouhou snímku je povídka Tima Burtona.

  • Vydejte se na přehlídku strašidel pod vedením halloweenského krále Jacka Skellingtona, kterému propůjčil hlas legendární Danny Elfman. Jak to dopadne, když si Vánoce vezmou na starost halloweenská strašidla? Posuďte sami, jak moc se jejich dárky pro děti vymknou kontrole.
  • Příběh nejlépe podtrhne koktejl, který skvěle doplní strašidelnou atmosféru. Jen si představte, že oči patřily hlavnímu hrdinovi. 

Mrtvá nevěsta (2005)

Na Ukradené Vánoce Tim Burton navázal animovaným muzikálem Mrtvá nevěsta. Romantický příběh je vytvořen technologií stop motion a staví na ruské lidové pohádce a skutečných historických faktech. Hlavní dvojici propůjčili hlas Johny Depp a Helen Bonham Carter.

Loutky se vyráběly 3 roky, byly vytvořeny z kovové konstrukce potažené silikonem a cena za jednu se vyšplhala až na 30 000 dolarů. Přesvědčte se sami, zda ve filmu nevypadají až příliš živě, v tomto případě tedy spíše až příliš mrtvě. Zajímavostí je zasazení děje do viktoriánské doby. A pokud vám architektura filmu bude povědomá, může za to inspirace výtvarníků skutečnými předlohami ilustrací pohádek z České republiky i Polska.

  • Hodit by se vám mohli tito duchové z banánů!

Pokud chcete svým ratolestem vytvořit opravdickou halloweenskou atmosféru, přichystali jsme pro vás tipy na děsivé lektvary i pokrmy. Najdete je v odkazech pod článkem. Pochlubte se vaším strašidelným receptem i vy.

Skryt pre seznam

Související články

Autor: hana.kovarikova

Apetit magazín