3 tipy na Halloweenské filmy z dílny Tima Burtona

sdílet:
Tento týden jsme články Apetitu věnovali dýním a Halloweenu. V současné situaci trávíme více času doma, a je tak možné, že večer padne otázka: „Co si dneska pustíme?“ Přinášíme vám 3 tipy na filmy, u kterých se budete trochu bát, hodně smát, ale především u všech budete mlsat skvělé tematické dobroty.

Jedinečný Tim Burton

Do širokého podvědomí se dostal natočením Batmana v roce 1989, kde se Michael Keaton utká s jedinečným Jackem Nicholsonem, který ztvárnil děsivého Jokera. Je těžké vybrat jen jeden film s hallowenskou, potažmo strašidelnou, tématikou z výtvarné dílny tohoto režiséra, scénáristy a básníka z Kalifornie. A tak vám přinášíme tipy na tři filmy, které k Halloweenu patří stejně jako dýně a duchařské historky.

Beetlejuice (1988)

O rok dříve, než byl natočen Batman, se Tim Burton spojil s Michaelem Keatonem a společně vytvořili nezaměnitelného Beetlejuice, samozvaného bio exorcistu. Tato filmová komedie snoubí prvky fantasy, horroru a přehlídku neuvěřitelných masek, pod kterými hlavní herecké osobnosti jen těžko poznáte. Oscara tento snímek získal právě za práci maskérů a maskérek. Vytvořte si sladký a čokoládový hřbitov i vy, jen dejte pozor, aby i vám Beetlejuice neunikl.

Čokoládový hřbitov

Více

Ukradené Vánoce (1993)

V roce 1993 vznikl dnes již kultovní loutkový animovaný muzikál s názvem Tim Burton's The Nightmare Before Christmas, v českém překladu známé pod názvem Ukradené Vánoce. Ačkoliv jej režíroval animátor Henry Selick, základem snímku se stala povídka Tima Burtona. Vydejte se na přehlídku strašidel pod vedením halloweenského krále Jacka Skellingtona, kterému propůjčil hlas legendární Danny Elfman. Jak to dopadne, když si Vánoce vezmou na starost halloweenská strašidla? Posuďte sami, jak moc se jejich dárky pro děti vymknou kontrole. Napínavý příběh nejlépe podtrhne jednoduchý hummus, který skvěle doplní strašidelnou atmosféru. Z talíře zmizí tak rychle, jako by v tom byly nějaké čáry máry.

Dýňový hummus

Více

Mrtvá nevěsta (2005)

Na Ukradené Vánoce Tim Burton navázal animovaným muzikálem Mrtvá nevěsta. Romantický příběh je vytvořen technologií stop motion a staví na ruské lidové pohádce a skutečných historických faktech. Hlavní dvojici propůjčili hlas Johny Depp a Helen Bonham Carter. Loutky se vyráběly 3 roky, byly stvořeny z kovové konstrukce potažené silikonem a cena za jednu se dostala až na 30 000 dolarů. Přesvědčte se sami, zda ve filmu nevypadají až příliš živě, v tomto případě tedy spíše až příliš mrtvě. Zajímavostí je zasazení děje do viktoriánské doby. A pokud vám architektura filmu bude povědomá, může za to inspirace výtvarníků skutečnými předlohami z České republiky i Polska. Hodit by se vám mohli tito duchové z banánů, kteří vám možná prozradí, že všechno nakonec dobře dopadne.

Mražení banánoví duchové

Více

Pokud chcete svým ratolestem vytvořit opravdickou halloweenskou atmosféru, přichystali jsme pro vás tipy na děsivé lektvary i pokrmy. Najdete je v odkazech pod článkem. Pochlubte se vaším strašidelným receptem i vy.

Obchod Apetit