Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

Jak si vede 5 českých restaurací v zahraničí: na guláš do Hanoje, na smažák do Sydney

Přípitek pivem
ZDROJ: ELEVATE/Pexels
sdílet:

Sotva jste opustili svou domovinu, už se vám stýská po typicky českých pokrmech? Nemusíte si zoufat, po celém světě najdete mnoho českých restaurací, kde na menu najdete české pivo, guláš i svíčkovou.

Vietnamský Zubr

S Vietnamci toho máme společného víc, než bychom si možná mysleli. Například lásku k pivu, neboť toho Vietnamci zkonzumují čtyřicet tři litrů na osobu ročně.

Oblíbené jsou mezi Vietnamci i české pokrmy, proto v Hanoji najdeme i českou restauraci Zubr, kde se točí pivo, jak už název restaurace napovídá, z přerovského pivovaru. Kromě toho si tu dáte řízek s nakládanými okurkami, ostravskou klobásu, guláš s knedlíkem. Českou restauraci nebo minipivovar rovněž najdeme i v Ho Či Minově městě.

Restaurace Picha’s v Texasu

V západním Texasu už před čtyřiceti lety vznikla nenápadná malá česko-americká restaurace, na jejímž menu se skví například typické české knedlíky, párky, řízky nebo bramborová kaše. Hospoda funguje už od osmdesátých let a pořád má plno. Občas se vám ale na talíř dostanou velmi roztodivné a pro Čechy nepříliš typické kombinace všeho, co charakterizuje nejenom českou, ale rovněž i americkou kuchyni.

Vaškův guláš z trouby

Vaškův guláš z trouby

Více

Pivo v Číně

Kozel a plznička je samozřejmostí, stejně jako klobásky, vepřové koleno nebo kachna s knedlíky. Jestli někdy budete mít cestu do města, které patří k těm nejkrásnějším v celé Asii, rozhodně si do české hospody Pivo cestu naplánujte. Jen počítejte s vyššími cenami, které jsou toto město typické. A nenechte se odradit ani barovým vzhledem restaurace. Jídlo je tu skutečně prvotřídní.

Tommy’s Beer Cafe v Austrálii

Smažený sýr, koprovka, guláš, svíčková, vepřové výpečky a český šéfkuchař Zdeněk Gleich. To vše charakterizuje jedinou československou restauraci v australském Sydney. Vše, co se vám tu dostane na talíř je domácí výroby, protože, jak říká sám šéfkuchař, v Austrálii třeba knedlíky nikde jinde rozhodně nedostanete. Navíc se v hospodě budou skutečně dobře cítit i samotní Češi, jakmile do restaurace vstoupí, dýchne na ně atmosféra pravé nefalšované české vesnice.

Smažený sýr s tatarskou omáčkou

Smažený sýr s tatarskou omáčkou

Více

Gyllene Prague ve Švédsku

Ve švédském Göteborgu najdete restauraci, jejíž název by se dal přeložit jako Zlatá Praha. Čepuje se v ní samozřejmě české pivo, přesněji Plzeňský Prazdroj a rovnou z tanku. Poručit si můžete mlíko, šnyt i hladinku. K plzni si pak můžete poručit vepřovou panenku se zelím a houskovým knedlíkem, smažený sýr, řízek nebo čevapčiči.

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Obchod Apetit