0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 21.–22. 9.: Jabkobraní a další akce

bazar
ZDROJ: Archiv
sdílet:

S návštěvou zajímavých gastronomických, zahradnických či sousedských akcí tentokrát nemusíte čekat až na víkend. Už ve středu 18. 9. začalo v pražských sadech Jablkobraní, od pondělí 23. 9. zase začíná festival mušlí Prague Mussel Week, který potrvá až do následující neděle.

Jablkobraní

středa–pátek 10.–18.00., Praha 6 Vokovice, sad Na Krutci
V pražském sadu Na Krutci kousek od Divoké Šárky můžete spojit procházku se sběrem jablek. Vlastnoručně načesané plody si můžete odnést domů nebo je rovnou proměnit v mošt. Žebříky a lisy na mošt budou k zapůjčení na místě. K moštování si můžete donést i ovoce z vlastní zahrádky.

sobota 21. 9., 10.00–do setmění, Praha 9 Vysočany, sad Na Klíčově
Sběr ovoce a moštování, workshopy a přednášky, například o starých odrůdách nebo o kvašení a pálení ovoce, jakož i divadlo a naučný program pro děti nabízejí Ovocné slavnosti v sobotu v sadu Na Klíčově. K poslechu bude hrát živá hudba a na místě bude zajištěno občerstvení.

 • Vstup: dobrovolné vstupné, zapůjčení nářadí – 50 Kč, 18. 9.–21. 9., Praha

Medový den Na Kubáni

Setkání se včelaři, divadlo nebo zábavné malování na medový perník, medové pivo a samozřejmě mnoho medu, od lipového přes tmavý medovicový až po speciální směsi se skořicí nebo s čokoládou, na vás čeká na farmářském tržišti v Praze 4 na Kubánském náměstí.

 • Vstup: zdarma, 21. 9., 9.00–14.00, Praha 10, farmářské tržiště Kubáň

Zažít město jinak

Sousedské slavnosti, které si s podporou místních radnic, sdružení a spolků pořádají pro sebe a všechny kolemjdoucí obyvatelé městských čtvrtí, měst i městeček, letos připadly na sobotu 21. 9.. Zapojit se může každý a program i občerstvení závisí na nápadech a možnostech místních. Často se zapojí i lokální živnostníci: někteří připraví ve svých cukrárnách, kavárnách, restauracích, bistrech speciální nabídku, další poskytnou třeba materiál na tvůrčí dílny, prostory nebo zapůjčí nábytek. Ulice, náměstí i dvorky ožijí blešími trhy, sousedským pohoštěním, divadelními scénkami, hudbou, tvořivými dílnami a workshopy či programem pro nejmenší. Pokud chcete osobně potkat redaktorku Apetitu Katku, vydejte se do komunitní zahrady Mečislavova v Praze 4, kde bude jako pravá nuselská patriotka nabízet svoji domácí zmrzlinu.

 • Vstup: volný, úplný seznam míst a program najdete zde, 21. 9., 85 míst v Praze a 27 dalších měst v ČR

sud

Bzenecké krojované vinobraní

V duchu folklorních tradic s cimbálovkou, pěveckými sbory, krojovaným průvodem se odehraje vinobraní v tradičním vinařském centru na Hodonínsku. Chybět nebude burčák a víno od místních vinařů, jarmark, občerstvení či pouťové atrakce.

 • Vstup: info na místě, 20.–21. 9., pátek od 17.30, sobota od 9.00, Bzenec, centrum města

Litoměřické vinobraní

Hodně hudby (lidové, folkové,poprockové, taneční, jazzové i historické), pouťovou zábavu s kolotoči, divadelní scénky, středověký průvod v čele s Karlem IV., šermířské šarvátky, kejklíře a cirkusové akrobaty si užijete na Litoměřickém vinobraní. Hlavním tahákem dne ovšem budou burčák a víno, chybět nebude ani občerstvení. Dobrá zpráva pro planetu i milovníky vína je, že místo do jednorázových kelímků se bude nalévat do vinných sklenic.

 • Vstup: zdarma, 20.–21. 9., pátek 16.00–24.00, sobota 10.00–24.00, Litoměřice, historické centrum

Mělnické vinobraní

Mohutná slavnost vína s mnoha hudebními produkcemi na několika pódiích vám nabídne zábavu na tři dny. Těšte se na historický průvod alegorických vozů, divadelní a šermířská vystoupení, ale zejména na Degustační dvůr, kde budou k ochutnání mělnická vína Cechu českých vinařů, od velkých hráčů až po miniaturní butiková vinařství. Můžete se zúčastnit soutěže Poznej své víno, kdy naslepo ochutnáte a zkusíte určit vybrané vzorky vína.

 • Vstup: třídenní – 250 Kč, jednodenní 100 Kč, 20.–22. 9., pátek od 14.00, sobota od 10.00, neděle od 10.00, Mělník, centrum města

mušle

Prague Mussel Week

Nadcházející týden bude oslavou slávek. Kvalitní čerstvé holandské mušle přijíždějí do Prahy v barelech s mořskou vodou, jsou tedy během přepravy ve svém přirozeném prostředí. Ochutnat je můžete ve vybraných pražských restauracích a bistrech, jejichž seznam a také mušlové recepty najdete na webových stránkách, kde si rovněž můžete objednat voucher na 50% slevu na mušlové menu.

 • Praha, vybrané restaurace, 23.–29. 9.

Související články

5 nej jablečných dezertů z trouby
 • Tipy a triky

5 nej jablečných dezertů z trouby

Závin, koláč, kynuté buchty… tady je náš výběr nejlepších dezertů s jablky, které se dokonale hodí pro pošmourné víkendové odpoledne. Zahřejí vás!...
Zakousněte se do jablka
 • Tipy a triky

Zakousněte se do jablka

Představujeme vám nejoblíbenější jablka, která najdete na pultech českých obchodů a trzích. ...
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
 • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
 • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit