Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

Tipy na víkend: Škola čepování piva, Festival vína a Ochutnej svět

Tipy na víkend: Škola čepování piva, Festival vína a Ochutnej svět
sdílet:
Jak strávíte tento víkend? Budete stejně jako my cestovat za jídlem?

Škola čepování piva Pilsner Urquell

17.00–20.00, Konferenční a společenské centrum Secese, Plzeň

Milujete zlatavý mok a rádi byste se naučili pivo do půllitru čepovat tak, jak to umí jen profíci? Chcete se naučit zábavnou formou správné zásady čepování a dozvědět se o pivu Pilsner Urquell úplně vše? Pak je pro vás tento program jako stvořený!

Během tří hodin se v pivovaru můžete naučit, jak správně načepovat pivo, ale absolvujete i prohlídku autentickými místy pivovaru. Samozřejmostí je konzumace v podobě piva Pilsner Urquell, ke kterému se podává pravý pivovarský guláš.

Díky škole čepování se také dozvíte, co znamenají výrazy „na hladinku“, „čochtan“, „šnyt“ či „mlíko“. A navíc si jako dárek odnesete certifikát o absolvování školy čepování Pilsner Urquell a půllitr se svým jménem.

Rezervujte si prosím svá místa předem telefonicky +420 735 189 019 či e-mailem: secese@prazdrojvisit.cz. Více informací o škole čepování najdete také zde.

Vstupné: 590 Kč na osobu ( Akce je určena pouze pro osoby starší 18 let).

 

Plzeňský festival vína, jaro 2018

27.–28. dubna 2018, 12.00–22.00, Kopeckého sady, Plzeň

Plzeň tento víkend žije! Svědčí o tom také festival vína, který se může pochlubit titulem největší vinařské akce v Plzeňském kraji! Pokud se na festival vydáte, budete moci ochutnat víno od dvacítky vinařství z Moravy a Čech, ale také výtečné jídlo, zajímavý doprovodný program a vychutnat jedinečnou atmosféru v překrásném prostředí sadového okruhu v historickém centru západočeské metropole.

Mimo jiné si užijete degustace vín, přednášky o víně, bohatý kulturní program, vědomostní, poznávací i pěvecké soutěže. Pro nejmenší je připraven dětský koutek! Z hudby se můžete těšit na kapelu Electro Swing Allstars. Patříte-li mezi milovníky tradiční hudby, jistě vás potěší cimbálová muzika Ondřeje Šáchy.

Vstupné: 100 Kč na místě (v ceně degustační sklenice a katalog vinařství)

 

Ochutnej svět

28.–29. dubna 2018, 11.00–20.00, Malá Amerika, Brno

Nemusíte cestovat, abyste ochutnali tradiční jídla z celého světa. Mezinárodní restaurace, originální zástupce ze všech koutů světa a také foodmarket ze surovinami a produkty, které ve vašem obchodě jen tak nekoupíte, budou součástí největšího food festivalu v Brně s názvem Ochutnej svět. Těšit se můžete na asijskou kuchyni, ale i bezkonkurenční steaky a hamburgery.

Pro příznivce extrémní kuchyně bude připravena i ochutnávka hmyzu! Bohatý doprovodný program v podobě workshopů, promítání či výstavy vás vtáhne do děje divoké Afriky či na úpatí Nepálu.

Děti se můžou těšit na divadlo nebo na originální stan plný soutěží a výroby sladkostí.

Vstupné: od 50 Kč do 100 Kč, děti do 120 centimetrů zdarma.

Autor: Eva.Dvorakova

Obchod Apetit