0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zdravý fast food nejen pro děti

Zdravý fast food nejen pro děti
sdílet:

Hamburgery, hranolky, smažené kuřecí kousky nebo pizza. Pokrmy z rychlého občerstvení sice nevynikají příznivými výživovými hodnotami, avšak svou chutí a vůní si obmotají kolem prstu dospělé i dětské strávníky. Pokud i vaše dítko podlehlo svodům jídla z fast foodu, pak nemusíte rozdávat striktní zákazy. Bohatě postačí, když tato jídla připravíte ve zdravějším hávu.

Pro většinu rodičů je rychlé občerstvení hotovým strašákem. Tak dlouho se fast foodům vyhýbají, až jednoho dne zjistí, že jejich potomek vyměnil školní jídelnu právě za hamburger s hranolky. Zakázané ovoce zkrátka chutná nejvíce.

Řešení je přitom velmi jednoduché, stačí když fastfoodové pokrmy připravíte ve zdravější formě. Úsměv na rtech vykouzlíte nejen dětem, ale i sobě. Vždyť není nic lepšího, než servírovat pokrm, který vaše dítko sní do posledního drobečku. 

Zdravá pizza

Neznáme dítě, které by nemilovalo trojúhelníček šunkové nebo žampionové pizzy. Bohužel klasická pizza neoplývá příliš příznivými nutričními hodnotami, a tak se rozhodně nehodí pro někoho, kdo se snaží zdravě stravovat. Přitom stačí, když si pohrajete se surovinami a ihned můžete z pizzy vykouzlit poměrně zdravý pokrm.

Burger pro děti

Křupavá houska, plátek šťavnatého masa, čedar, salát, rajče a majonéza. Není divu, že chuť burgeru láká malé i dospělé jedlíky. Bohužel ani tato dobrota není nejzdravější, a proto se vyplatí, když dětem nabídnete zdravější variantu burgeru.

Bez hranolků ani ránu

Jsou mastné, slané, a přesto tak chutné! Hranolky jsou nedílnou součástí rychlého občerstvení, a tak s nimi dítě dříve nebo později přijde do kontaktu. Ani v tomto případě se nemusíte ihned křižovat, vždyť chutné hranolky lze připravit i ve zdravé formě. 

  • Zkuste je příště místo smažení upéct.
  • Na popularitě získávají batátové hranolky, které vynikají svou specificky nasládlou chutí.
  • Skvělé hranolky ale připravíte také z mrkve, cukety, celeru, pastináku nebo řepy. Jednoduše nakrájejte požadovanou zeleninu na malé hranoly, které následně pečte v troubě. 

A co kuřecí paličky?

Oblíbenou pochoutkou ve fast foodech jsou také kuřecí paličky. I když by se mohlo zdát, že tento pokrm nemá zdravou verzi, opak je pravdou!

Spoustu dalších nápadů najdete v naší kuchařce Rychlé obědy

Apetit magazín

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?
  • Tipy a triky

Jak na konzervování ovoce a zeleniny?

Mohlo by se zdát, že domácí konzervování už patří minulosti. Nicméně naše babičky se na zimu vždy poctivě připravovaly a měly díky němu vystaráno. Tak proč to nezkusit také? Poradíme vám, jak vybrat správnou metodu pro různé druhy ovoce a...
Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř
  • Poradna

Fare la scarpetta: Vytvoř si botu a vytři s ní talíř

Šťávy a omáčky často zůstanou na talíři jen proto, že není jak dostat do pusy a neporušit hned několik zásad správného stolování. Taková nesnáz ovšem Italy nezastaví. Vezmou kousek bílého pečiva a talíř jím vytřou do sucha. Tento zvyk je...
6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party
  • Jak na to

6 tipů, jak uspořádat zábavnou letní party

Spřádáte plány na následující víkend? Co takhle svolat rodinu či kamarády a uspořádat nezapomenutelnou grilovací party? Chuť domácích burgerů, šťavnatých steaků nebo grilované zeleniny zaručí, že se všichni zúčastnění budou olizovat až za...
Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět
  • Zdraví a výživa

Keto dieta a všechno, co o ní potřebujete vědět

Potraviny s označením keto a stejnojmenná dieta jsou momentálně velkým hitem a valí se na nás ze všech stran. Keto propaguje celá řada celebrit a influencerů jakožto rychlý a spolehlivý způsob, jak docílit vysněné figury. Seznamte se s...
Komerční sdělení
Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?
  • Zdraví a výživa

Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?

Superpotraviny a takzvané potraviny budoucnosti si čím dál více získávají na popularitě. Pandemie koronaviru, ale také obavy o životní prostředí přivedly mnoho Čechů ke zdravější stravě. Které značky jsou nejpopulárnější? A proč Češi šílí...

Obchod Apetit