Zdravý fast food nejen pro děti

sdílet:
Hamburgery, hranolky, smažené kuřecí kousky nebo pizza. Pokrmy z rychlého občerstvení sice nevynikají příznivými výživovými hodnotami, avšak svou chutí a vůní si obmotají kolem prstu dospělé i dětské strávníky. Pokud i vaše dítko podlehlo svodům jídla z fast foodu, pak nemusíte rozdávat striktní zákazy. Bohatě postačí, když tato jídla připravíte ve zdravějším hávu.

Pro většinu rodičů je rychlé občerstvení hotovým strašákem. Tak dlouho se fast foodům vyhýbají, až jednoho dne zjistí, že jejich potomek vyměnil školní jídelnu právě za hamburger s hranolky. Zakázané ovoce zkrátka chutná nejvíce. Řešení je přitom velmi jednoduché, stačí když fastfoodové pokrmy připravíte ve zdravější formě. Úsměv na rtech vykouzlíte nejen dětem, ale i sobě. Vždyť není nic lepšího, než servírovat pokrm, který vaše dítko sní do posledního drobečku. 

Zdravá pizza

Neznáme dítě, které by nemilovalo trojúhelníček šunkové nebo žampionové pizzy. Bohužel klasická pizza neoplývá příliš příznivými nutričními hodnotami, a tak se rozhodně nehodí pro někoho, kdo se snaží zdravě stravovat. Přitom stačí, když si pohrajete se surovinami a ihned můžete z pizzy vykouzlit poměrně zdravý pokrm. Vsaďte například na domácí pizzu s cizrnou, která obsahuje více proteinů než klasika od stánku. Jednoduchá, a přitom tak chutná, je také tvarohová pizza, pro kterou se vžilo označení fitness pizza. Její výhodou je, že neobsahuje lepek a těsto je tvořeno pouze z tvarohu a vajíčka. Zajímavou alternativou je také originální pizza ze špagetové dýně či nepečená pizza s kozím sýrem, která může posloužit i jako skvělá svačina. 

Vyvážená a chutná svačina pro děti i dospělé

Více

Burger pro děti

Křupavá houska, plátek šťavnatého masa, čedar, salát, rajče a majonéza. Není divu, že chuť burgeru láká malé i dospělé jedlíky. Bohužel ani tato dobrota není nejzdravější, a proto se vyplatí, když dětem nabídnete zdravější variantu burgeru. Prsty si budou olizovat například po kuřecím burgeru s piri piri, který doma připravíte do 30 minut. Pokud vaše dítko zbožňuje zeleninu, pak ho překvapte burgerem z červené řepy a fety nebo zeleným vegeburgerem. V neposlední řadě můžete vyzkoušet i burger s quinoou a tzatziki.

Bez hranolků ani ránu

Jsou mastné, slané, a přesto tak chutné! Hranolky jsou nedílnou součástí rychlého občerstvení, a tak s nimi dítě dříve nebo později přijde do kontaktu. Ani v tomto případě se nemusíte ihned křižovat, vždyť chutné hranolky lze připravit i ve zdravé formě. Zkuste je příště místo smažení upéct. Na popularitě získávají batátové hranolky, které vynikají svou specificky nasládlou chutí. Skvělé hranolky ale připravíte také z mrkve, cukety, celeru, pastináku nebo řepy. Jednoduše nakrájejte požadovanou zeleninu na malé hranoly, které následně pečte v troubě. 

Masu zvoní hrana. Světové fastfoody vsází na bezmasá jídla

Více

A co kuřecí paličky?

Oblíbenou pochoutkou ve fast foodech jsou také kuřecí paličky. I když by se mohlo zdát, že tento pokrm nemá zdravou verzi, opak je pravdou! Pokud paličky obalíte v bílku a jáhlových vločkách, a namísto smažení je upečete v troubě, vznikne vám skvělé jídlo bez zbytečných kalorií navíc.

Spoustu dalších nápadů najdete v naší kuchařce Rychlé obědy

Rychlé obědy + nápady na jídla do krabičky i mrazáku a zdravý fastfood

Více

Obchod Apetit