Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 21.–22. 9., s obousměrným přesahem do všedního týdne

S návštěvou zajímavých gastronomických, zahradnických či sousedských akcí tentokrát nemusíte čekat až na víkend. Už ve středu 18. 9. začalo v pražských sadech Jablkobraní, od pondělí 23. 9. zase začíná festival mušlí Prague Mussel Week, který potrvá až do následující neděle.
19. 9. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Jablkobraní

18. 9.–21. 9., Praha

středa–pátek 10.–18.00., Praha 6 Vokovice, sad Na Krutci

V pražském sadu Na Krutci kousek od Divoké Šárky můžete spojit procházku se sběrem jablek. Vlastnoručně načesané plody si můžete odnést domů nebo je rovnou proměnit v mošt. Žebříky a lisy na mošt budou k zapůjčení na místě. K moštování si můžete donést i ovoce z vlastní zahrádky.

sobota 21. 9., 10.00–do setmění, Praha 9 Vysočany, sad Na Klíčově

Sběr ovoce a moštování, workshopy a přednášky, například o starých odrůdách nebo o kvašení a pálení ovoce, jakož i divadlo a naučný program pro děti nabízejí Ovocné slavnosti v sobotu v sadu Na Klíčově. K poslechu bude hrát živá hudba a na místě bude zajištěno občerstvení.

Vstup: dobrovolné vstupné, zapůjčení nářadí – 50 Kč

 

Medový den Na Kubáni

21. 9., 9.00–14.00, Praha 10, farmářské tržiště Kubáň

Setkání se včelaři, divadlo nebo zábavné malování na medový perník, medové pivo a samozřejmě mnoho medu, od lipového přes tmavý medovicový až po speciální směsi se skořicí nebo s čokoládou, na vás čeká na farmářském tržišti v Praze 4 na Kubánském náměstí.

Vstup: zdarma

 

Zažít město jinak

21. 9., 85 míst v Praze a 27 dalších měst v ČR

Sousedské slavnosti, které si s podporou místních radnic, sdružení a spolků pořádají pro sebe a všechny kolemjdoucí obyvatelé městských čtvrtí, měst i městeček, letos připadly na sobotu 21. 9.. Zapojit se může každý a program i občerstvení závisí na nápadech a možnostech místních. Často se zapojí i lokální živnostníci: někteří připraví ve svých cukrárnách, kavárnách, restauracích, bistrech speciální nabídku, další poskytnou třeba materiál na tvůrčí dílny, prostory nebo zapůjčí nábytek. Ulice, náměstí i dvorky ožijí blešími trhy, sousedským pohoštěním, divadelními scénkami, hudbou, tvořivými dílnami a workshopy či programem pro nejmenší. Pokud chcete osobně potkat redaktorku Apetitu Katku, vydejte se do komunitní zahrady Mečislavova v Praze 4, kde bude jako pravá nuselská patriotka nabízet svoji domácí zmrzlinu.

Vstup: volný, úplný seznam míst a program najdete zde 

 

Bzenecké krojované vinobraní

20.–21. 9., pátek od 17.30, sobota od 9.00, Bzenec, centrum města

V duchu folklorních tradic s cimbálovkou, pěveckými sbory, krojovaným průvodem se odehraje vinobraní v tradičním vinařském centru na Hodonínsku. Chybět nebude burčák a víno od místních vinařů, jarmark, občerstvení či pouťové atrakce.

Vstup: info na místě

 

Litoměřické vinobraní

20.–21. 9., pátek 16.00–24.00, sobota 10.00–24.00, Litoměřice, historické centrum

Hodně hudby (lidové, folkové,poprockové, taneční, jazzové i historické), pouťovou zábavu s kolotoči, divadelní scénky, středověký průvod v čele s Karlem IV., šermířské šarvátky, kejklíře a cirkusové akrobaty si užijete na Litoměřickém vinobraní. Hlavním tahákem dne ovšem budou burčák a víno, chybět nebude ani občerstvení. Dobrá zpráva pro planetu i milovníky vína je, že místo do jednorázových kelímků se bude nalévat do vinných sklenic.

Vstup: zdarma

 

Mělnické vinobraní

20.–22. 9., pátek od 14.00, sobota od 10.00, neděle od 10.00, Mělník, centrum města

Mohutná slavnost vína s mnoha hudebními produkcemi na několika pódiích vám nabídne zábavu na tři dny. Těšte se na historický průvod alegorických vozů, divadelní a šermířská vystoupení, ale zejména na Degustační dvůr, kde budou k ochutnání mělnická vína Cechu českých vinařů, od velkých hráčů až po miniaturní butiková vinařství. Můžete se zúčastnit soutěže Poznej své víno, kdy naslepo ochutnáte a zkusíte určit vybrané vzorky vína.

Vstup: třídenní – 250 Kč, jednodenní 100 Kč

 

Prague Mussel Week

23.–29. 9., Praha, vybrané restaurace

Nadcházející týden bude oslavou slávek. Kvalitní čerstvé holandské mušle přijíždějí do Prahy v barelech s mořskou vodou, jsou tedy během přepravy ve svém přirozeném prostředí. Ochutnat je můžete ve vybraných pražských restauracích a bistrech, jejichž seznam a také mušlové recepty najdete na webových stránkách, kde si rovněž můžete objednat voucher na 50% slevu na mušlové menu.

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář