Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Sněhové ozdoby

Z bílkového sněhu můžete vytvořit ty nejúžasnější (a nejroztodivnější) vánoční ozdoby. Jsou lehké, takže je můžete navěsit nejen na stromeček, ale třeba i na provázek do okna. A když nějaká spadne a rozbije se? Nevadí, alespoň ji můžete beztrestně sníst!

Vydání: 2014/12
Autor:
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Náročnost: Velmi snadné
Počet porcí: Na cca 3 plechy
Doba přípravy: Do 20 minut
PT2H
Pečení 2:00
Chuťovka

Ingredience

    • 8 bílků
    • 480 g krupicového cukru
    • 1 lžička citronové šťávy

     

Příprava jídla

1 Troubu předehřejte na 100 °C. Bílky a citronovou šťávu dejte do mísy a šlehejte tak dlouho, dokud nebude sníh tvořit měkké špičky. Nechte šlehač běžet a po lžících přidávejte cukr – vždy počkejte, až bude zcela zašlehaný. Vznikne vám krásná, pevná, lesklá sněhová hmota.

2 Plech vyložte pečicím papírem. Sníh přendejte do cukrářského sáčku a nastříkejte jím na plech různé tvary: jedním tahem můžete dělat kolečka, trojúhelníčky, srdíčka anebo jen esíčka. Také můžete těsně vedle sebe dělat do tvaru kolečka malé pusinky, jednu vedle druhé, a výsledek pak bude vypadat jako kytička.

3 Vložte do trouby a pečte (spíše sušte) zhruba 2 hodiny, dokud ozdoby nebudou pevné a nepůjdou dobře odlepit od papíru. Nechte zcela vychladnout. Pak navažte na mašle a můžete zdobit.

Nahlásit chybu v receptu

Ochutnejte také

Karamelky se solenými arašídy

Likérové pralinky s datlemi a rozinkami

Popcornové koule

Adventní sušenky

Plněné švestky v čokoládě

REKLAMA

Přidat komentář