Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Honza Albrecht a Roman Staša to na Apetit pikniku rozjedou na pódiu. Jejich cooking show vás budou bavit

Honza Albrecht & Roman Staša
ZDROJ: TV Nova
sdílet:

Chystáte se v sobotu 15. června do Grébovky na Apetit piknik? Pak již jistě dobře víte, že kromě skvělého jídla a osvěžujícího pití od pečlivě vybraných prodejců a partnerů akce vás čeká i lahůdkový program na hlavní piknikové stage. Pódiu jako již tradičně bude vládnout oblíbená moderátorka Kristina Kloubková, po jejímž boku se bude střídat hvězda za hvězdou! Patříte-li mezi fanoušky pořadu MasterChef Česko, skvělou zprávou pro vás je, že na pódiu uvidíte hned dva držitele titulu – Honzu Albrechta a Romana Stašu.

Jan Albrech

Poslední vítěz reality show MasterChef Česko, kterému kamarádi neřeknou jinak než Albrechťák, dlouho pracoval na manažerské pozici v gastronomii. Když se však vlivem obrovského stresu z jeho práce i života vytratila radost, hledal cestu, jak se odrazit ode dna. Objevil metodu Wima Hofa, která mu život opravdu změnila.

Stal se lektorem slavné metody, která vede k uvědomění a vnitřímu klidu, a všechny znalosti a zkušenosti, které si díky ní osvojil, přenesl i do kuchyně.

  • Svou metodu vaření nazývá ‚vědomé vaření‘. Vše dělá vědomě a zbytek světa pro něj na chvíli přestává existovat.
  • Vaření je pro něj formou meditace.

Jak vypadá jeho vědomé vaření v praxi jste mohli vidět i na televizních obrazovkách během sledování oblíbené show. Jeho přístup se mu rozhodně osvědčil, protože na konci soutěže pozvedl nad hlavu vytouženou trofej.

Od konce klání rozhodně nezahálí, rozjel projekt #foodmaniac, jehož cílem je spojovat veřejnost s profesionály, amatéry, nadšenci, gastro celebritami, zkrátka všechny, kteří žijí jídlem, a představovat tváře a příběhy, které se skrývají za produkty a místy. Na stránkách projektu sdílí krátké recenze plné užitečných informací.

Honzovým dalším projektem je i FoodTruck, s nímž bude obrážet největší letní festivaly po celé ČR. Připravte se na gurmánský zážitek na kolech, který potěší vaše chuťové pohárky a obohatí vaše festivalové léto! Kromě toho, že se s ním v průběhu dne můžete potkat u jeho FoodTrucku, vám vítěz MasterChefa na piknikové stage předvede vědomé vaření. Jeho partnerem bude Becherovka.

Skryt pre seznam

Roman Staša

Bývalý hokejista Roman Staša sám říká, že do MasterChefa šel v roce 2020 úplně po hlavě, jako do všeho ve svém životě. Chtěl si to „zkusit“ a nakonec z toho po napínavém finálovém souboji s Pavlínou Lubojatzky bylo zasloužené vítězství. Během vysílání si získal velkou část diváků svým humorem, nadšením pro věc a schopností improvizace.

Od svého triumfu rozhodně neusnul na vavřínech.

  • Stal se moderátorem Snídaně s Novou, přesněji řečeno Víkendové snídaně. Přestože formát Víkendové snídaně na obrazovce TV Nova končí, Romana budete vídat i nadále.
  • V rámci svého projektu Bez adresy jezdí po celé České republice a vaří u lidí doma. Domluví se s klienty na menu a přijede se surovinami a uvaří. 

Vydal dvě kuchařky: Matla – kuchařka plná příběhů a Matla – kuchařka pro děti. Sebeironickým názvem se nenechte oklamat, Roman v kuchyni exceluje a jeho recepty jsou vypilované k dokonalosti. Do své prvotiny sepsal příběhy a proložil je jídly z každého období, o němž vypráví. Vznikla tak unikátní směs receptů i zážitků.

„Koncept je jednoduchý: za každý rok života jeden recept. Takže v knize najdete vždy to, co jsem v daném roce jedl a co mi nejvíce chutnalo. Na dětství jsem se ptal mámy, v sedmi letech už si pamatuju, že jsem miloval smaženku od dědy,“ vysvětluje Roman s tím, že v knize napsal o svém dětství, hokeji, cestování, ale třeba i o tetování.

Kuchařka pro děti je pak věnováná všem dětem, které chtějí vařit, a jejich rodičům, kteří mohou mít z experimentů svých ratolestí obavy. Odhánět děti od vaření je podle Romana velká chyba a trocha chaosu v kuchyni ještě nikoho nezabila! Jasné instrukce, snadné recepty i kresby Matěje Pospíšila dávají dohromady zábavnou knihu!

Romana uvidíte v sobotu 15. 6. v Grébovce na Apetit pikniku. Na hlavní stage to odpoledne rozbalí na kuchařké show se značkou Avokádo, jíž je hrdým ambasadorem. 

Zdroj: Apetit, albrechtak.cz, foodmaniac.cz, romanstasa.cz, idnes.cz, toprecepty.cz

Skryt pre seznam

Související články

Apetit magazín

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu
  • Tipy a triky

Jaké želírovací prostředky použít na přípravu džemu

Jahodový, višňový, malinový, meruňkový, rybízový nebo třeba švestkový. Příprava domácích džemů je na spadnutí, a tak není divu, že se v obchodech opět poohlížíme po vhodných želírovacích prostředcích. Pokud se zavařováním džemů a marmelád...