Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Strašidelné menu (nejen) pro děti: 16 receptů na halloweenskou party

Strašidelné menu (nejen) pro děti: 16 receptů na halloweenskou party
ZDROJ: Apetit

Poslední říjnový večer se nese v duchu strašidelných kostýmu a děsuplných výzdob, jinak tomu není ani v případě občerstvení. Užijte si Halloween naplno a připravte strašidelnou party s tematickými dobrotami k příležitosti svátku zesnulých. Brrr! Snad vás z těchto morbidních orgií nepřejde chuť na jídlo.

Napříč celým světem se liší kulturní zvyklosti spojené se svátkem zesnulých. Čas je však všude stejný. Dle keltských tradic se otevírá brána do světa zesnulých od konce října do prvních listopadových dnů. Podívejte se, jak se den nebožtíků slaví ve světě:

  • V Irsku, odkud halloween pochází (název odvozen od All Hallow Even neboli předvečer Všech svatých) se slaví tzv. Samhain. Tento svátek je spojen nejen s tím, že v noci z 31. října na 1. listopadu je dle tradic otevřená hranice mezi pozemských světem a druhým břehem, ale symbolizuje také oslavy konce sklizně.
  • V Mexiku propukají oslavy Día de Muertos a svátek zesnulých se nese v duchu pestrých slavností plných mexických pokrmů.
  • V USA se slaví Halloween ve stylu Trick or Treat, kdy děti v kostýmech chodí koledovat sladkosti.
  • Svátek zesnulých se hojně slaví také v Indii, kde nese název Pitru Paksha.
  • V České republice máme Dušičky, které vždy připadají na 2. listopadu, kdy Češi zpravidla navštěvují místa posledního odpočinku svých blízkých.

Po celém světě je pak společným jmenovatelem pečivo, které se v některých kulturách přináší na hroby zesnulých, jinde se podává jako součást slavnostního občerstvení. Pečivo se často tvaruje do různých tematických tvarů, jako jsou například kosti.

Strašidelné dobroty z listového těsta

Listovým těstem se před halloweenem dostatečně vybavte. Bude se vám totiž hodit hned na několik slaných i sladkých dobrot. Připravit z něj můžete třeba efektní mumie. Stačí listové těsto rozdělit na cca 1 cm široké pruhy, kterými obalíte párek jako mumii. Po upečení (stačí 10 minut při 200 stupních) jen dotvoříte oči třeba z tvarohu a kuliček pepře. 

Z listového těsta také snadno vytvoříte různé tvary pomocí vykrajovátka. Vyzkoušejte třeba děsivé netopýry s pomazánkou podle našeho videa.

Náš tip: Připravte si také netopýří krekry a pomazánku z červené řepy podle našeho video receptu

 
Skryt pre seznam

Luxusní dýňové hranolky

Využijte symbol halloweenu k přípravě luxusních křupavých hranolek. Nenechte se zmást dobou přípravy u tohoto receptu, kterou ovlivňuje zejména příprava bbq omáčky. Pokud nemáte času nazbyt, můžete omáčku vynechat a vyměnit ji za klasický kečup. Dýňové hranolky připravíte za pár minut a věřte, že na chuť jim přijdou dospělí i děti.

Dort s pavučinou

Na svátek Všech svatých vylézají netopýři, pavouci, duchové a jiná havěť. Pojďte se s námi bát – nejlépe s pořádným kusem dortu! Potřebovat budete ganache a na pavoučí sít roztavené bonbony marshmallow! Netopýra můžete koupit v hračkářství nebo se podívat po nějakém jedlém z marcipánu v cukrárně!

Další tipy na rychlé halloweenské pohoštění najdete pod tímto článkem.

Zdroj info: časopis Apetit

Skryt pre seznam

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč